Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogy segíthetnék a cicámnak, hogy ne legyen olyan melege?

Panelban lakunk. Borzasztó hőség van és a levegő is alig mozog vagy inkább egyáltalán nem. Látom a macskán, hogy baromi melege van neki is. Ha néha kicsit benedvesítem a bundáját az segítene rajta? Vagy van valami ötletetek?

Keress kérdéseket hasonló témában: macska

jún. 12. 21:25  Privát üzenet  

A válaszok
Legyezd folyamatosan.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 12. 21:36 Privát üzenet
Meton nevű felhasználó válasza:

Nem hiszem, hogy díjazni fogja, ha lelocsolod. Ha jó alaposan lekeféled és lejön róla a vékony pehelyszőr nagy része, az mindenképpen jó. De ha leborotválod, azzal sem ártasz neki, csak kicsit ronda lesz. Amúgy ha lelocsolod, azonnal szárazra nyalja magát és nagyon fog érte utálni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 22:49 Privát üzenet

Kifésülheted,sőt hajnyíróval le is rövidítheted a bundáját.

Ha viszont vizes közeget szeretnél neki biztosítani,ami hűsíthrti,ne lelocsold,hanem egy nagyobb tálcaszerűségre rakj neki vizet (ha nem félsz,hogy kipacsálja). Ha szereti a vizet/érdekli,ő maga fog "megfürdeni". Az én cicáim pl mindig meghempergőznek egy kisebb vízben. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 13. 04:54 Privát üzenet
Az enyém nagyon mérges lenne ha bevizezném. Ventilátor, légkondi nincs? Nálunk amúgy napközben az egyik szobában le vannak eresztve a redőnyök, ott alszanak, amikor hazaérek, akkor kinyitom az ablakokat és egész éjjel ki vannak tárva. Így ott elviselhető idő van. Szintén panel.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 13. 10:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egész nap a mi oldalunkra süt a nap. Sajnos nem sokat ér, ha leengedem a redőnyöket. Csak ventilátorunk van, de úgy vettem észre, hogy azt nem szereti.

Egyébként nem úgy értettem, hogy berakom a macskát a kádba és ráengedem a vizet. Hanem a vizes kezemmel átsimogatom a bundáját. Nem a kedvence, de mintha utána neki is kicsit jobb lenne. Vagy nem. Nem szokott "megsértődni" rám ezért szerencsére. :D Jobb ötletem nincsen.

# 5/6Időpont jún. 13. 18:06 Privát üzenet
Mi kikeféltük a bundáját, rengeteg szőre hullik ilyen melegben. Megszabadítottuk a feleslegestől és nagyon hálás volt érte. Kicsit megmostuk egy lavór langyos vízben, na azt már kevésbé díjazta :D Elfekszik a konyhakövön azt szereti, mert hűs. A ventilátort tényleg nem szeretik.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 13. 21:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon nagy a hasa a cicámnak. Hány kiscicára számíthatok?
Royal Canin Veterinary diet Urinary S/0 LP34-es tápot vettem az állat orvostól a cicámnak. Valaki tud esetleg ugyan ilyen hatóanyagú tápot olcsóbban?
Cicámnak nyálmirigy betegsége van. Van valakinek tapasztalata, hogyan segíthetnék szegénykémnek?
Ma volt műtéte a cicámnak. Hogy segíthetnék neki, mire figyeljek?
Tegnap óta hasmenése van a cicámnak. Inkább világos színű, és nyálkás. Ez mire utalhat? Hogyan segíthetnék rajta? Várjak még pár napot, vagy vigyem orvoshoz?
Mi a baja a cicámnak? Hétfőn este adtam neki konzervet és kihányta, azóta csak fekszik nem eszik, inni csak keveset ivott, játszani sem akar. Romlott lehetett a konzerv? Rendebe...

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!