Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy segíthetnék a cicámnak,...

Hogy segíthetnék a cicámnak, hogy ne legyen olyan melege?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk. Borzasztó hőség van és a levegő is alig mozog vagy inkább egyáltalán nem. Látom a macskán, hogy baromi melege van neki is. Ha néha kicsit benedvesítem a bundáját az segítene rajta? Vagy van valami ötletetek?

2019. jún. 12. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Legyezd folyamatosan.
2019. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Meton ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy díjazni fogja, ha lelocsolod. Ha jó alaposan lekeféled és lejön róla a vékony pehelyszőr nagy része, az mindenképpen jó. De ha leborotválod, azzal sem ártasz neki, csak kicsit ronda lesz. Amúgy ha lelocsolod, azonnal szárazra nyalja magát és nagyon fog érte utálni.
2019. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kifésülheted,sőt hajnyíróval le is rövidítheted a bundáját.

Ha viszont vizes közeget szeretnél neki biztosítani,ami hűsíthrti,ne lelocsold,hanem egy nagyobb tálcaszerűségre rakj neki vizet (ha nem félsz,hogy kipacsálja). Ha szereti a vizet/érdekli,ő maga fog "megfürdeni". Az én cicáim pl mindig meghempergőznek egy kisebb vízben. :)

2019. jún. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nagyon mérges lenne ha bevizezném. Ventilátor, légkondi nincs? Nálunk amúgy napközben az egyik szobában le vannak eresztve a redőnyök, ott alszanak, amikor hazaérek, akkor kinyitom az ablakokat és egész éjjel ki vannak tárva. Így ott elviselhető idő van. Szintén panel.
2019. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egész nap a mi oldalunkra süt a nap. Sajnos nem sokat ér, ha leengedem a redőnyöket. Csak ventilátorunk van, de úgy vettem észre, hogy azt nem szereti.

Egyébként nem úgy értettem, hogy berakom a macskát a kádba és ráengedem a vizet. Hanem a vizes kezemmel átsimogatom a bundáját. Nem a kedvence, de mintha utána neki is kicsit jobb lenne. Vagy nem. Nem szokott "megsértődni" rám ezért szerencsére. :D Jobb ötletem nincsen.

2019. jún. 13. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi kikeféltük a bundáját, rengeteg szőre hullik ilyen melegben. Megszabadítottuk a feleslegestől és nagyon hálás volt érte. Kicsit megmostuk egy lavór langyos vízben, na azt már kevésbé díjazta :D Elfekszik a konyhakövön azt szereti, mert hűs. A ventilátort tényleg nem szeretik.
2019. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!