Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bármi épkézláb megoldás...

Bármi épkézláb megoldás macskák ellen a kertben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje töröm a fejemet, hogy mi az, ami működhetne az örökös macska szar takarítás helyett. Igazából már feladtam jó néhány ágyást, mert kijelölték wc-nek, és onnantól biológiai veszélyt hordoznak az onnan származó zöldségek. Esetleg hőkezelés után fogyaszthatóak, de pl a saláta esélytelen. A dróttal letakarás elég macerás nagy területen, és anyag igényes, a mozgásérzékelős locsolót meg a paprika sprayvel fújkálást nevetségesnek tartom. Kutyát nem akarok, nincs időm minden nap foglalkozni vele, az eredmény meg ugyanaz lenne, csak nem macska, hanem kutya ürülékkel. Arra gondoltam, hogy élve fogó csapdával esetleg néhány nap koplalás után elkerülnék a kertemet a macskák. Igazából nem látok más opciót, ha nem akarom megölni vagy elszállítani őket és összeveszni minden szomszéddal. Van esetleg valaki, aki sikerrel járt?

2019. jún. 13. 05:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Csinálj olyan kerítés az ágyás körül, amin nem tudnak átmenni! Semmi mást nem tudsz tenni, ha a büdös paraszt szomszédaid nem érik fel maguktól ésszel, hogy a macskát nem kellene kiengedni. Megölni és elszállítani őket nagy szemétség lennne, ez a koplaltatás is már az állatkínzás kategória! NEM az állat tehet róla, hanem az emberek, akik csesznek ivartalaníttatni, és tojnak rá, hogy az állataik szabadon kódorognak!
2019. jún. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Városban még megérteném, hogy nem engedik ki őket, de itt falun igazából az a felfoghatatlan, hogy bent tartsák. Talán van megoldás a ketreceléssel is. Azt írják, hogy pusztán az elfogás is elég nagy megrázkódtatás a macskának ahhoz, hogy elkerülje a környéket, ha meg még nyakon is öntik elengedés előtt egy vödör vízzel, az extra sokk. Ártani nem árt neki, és koplalnia sem kell.
2019. jún. 13. 05:46
 3/33 A kérdező kommentje:
Szerintem jóval humánusabb, mint szögesdrótos vagy villanypásztoros kerítést csinálni, és nem utolsó sorban költség hatékonyabb, ha többszáz négyzetméterről van szó. Aztán persze ez lehet, hogy ízlés kérdése.
2019. jún. 13. 05:48
 4/33 anonim ***** válasza:
32%
És ha sikerül is a macskákat elüldözni, a madarakkal mit csinálsz? Azok a kis bestiák alattomosan a levegőégből szennyezik be a drága veteményedet! Meg a rovarok!
2019. jún. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

Csinálj egy homokozót az udvarra, az összes cucc oda fog menni, a macska mindig a legjobb helyet választja..


Vagy!


Van ilyen forgó kerítés cucc, amit a kerítésekre lehet felszerelni, garantáltan egy sem ugrik be, ha mégis, kimenni már nem fog tudni.


Keress rá a macskabiztos kerítésre, nem a villanypásztort jelenti, a mászást gátolja.

2019. jún. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%

Kérlek szépen ne kínozd meg őket, nem érdemlik meg, a gazdáik butasága miatt.

Tudom, hogy kellemetlen, de beszélj a szomszédokkal. Mondd el, hogy nem akarod őket megbàntani, de eléggé zavarnak a macskàik, wc-nek használják a kerted. Nem tudnák esetleg megoldani, hogy a saját kertjükön belül tartsàk őket?

Jelzem, hogy törvénybe van foglalva egyébként, nem kérsz lehetetlent. Vagy legyenek bentiek, vagy csinàljanak egy kifutòt, kennelt.. Vagy csinálják meg a kerítést szökés biztosra. Hidd el, aki akarja megoldja.

Ha ez nem válik be, akkor ajánlom a citrusféléket. Egyrészt ültethetsz ki, másrészt rakhatsz ki citrusos illòolajat. Nálunk a házban van macska, a konyhában pálcàs illatosìtòt használunk, narancsosat. Messziről elkerüli a konyhát, borzasztóan utalják az illatát.

Én valami ilyesmit tudok elképzelni a veteményes körül valahogy. Vagy esetleg ultrahangos riasztòt.

Egyébként ezzel sajnos együtt kell élni kertes házban. Én megszállottan imádom a macskákat, de engem is rohadtul zavar, hogy a kertünkbe járnak idegen macskák. De nem rájuk haragszok, hanem a gazdàikra.

Az élve fogàsròl annyit, hogy rengeteg macska van a kertes házas ovezetekben és folyamatosan nő a számuk az ivartalanítàs hiánya miatt. Lehet néhányat megleckéztetsz, de semmit nem ér, ha jön újabb 10 macska.

Egyébként jelzem, ha valamelyik szomszéd ràjön, hogy élve fogozòzol meg ehezteted őket, akkor rohadtul nagy vitába fogtok keveredni, sokkal rosszabb lesz, mintha csak beszélnél velük, hogy tartsák kerten belül őket.

A másik gond amúgy, hogy akár a szomszéd utcáról is jarhatnak át hozzád, teljesen lenyomozhatatlan kinek a macskài.

Nem tudom milyen kerítésed van, ha esetleg gondolkozol mostanában a felújìtàsàn, akkor rengeteg olcsó ötlet van macskabiztosra megcsinàlni. Az is egy módszer, ha nem tudnak bejutni a kertedbe.

Másik ötletem az automata öntöző. Mondanom sem kell, hogy gyűlölik a vizet a macskák és ha néhányszor telibe kapja őket a locsoló, nem mennek oda többet garantált.

2019. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Vidéken ez kivitelezhetetlen. Van olyan kandúr, amelyik három utcáról jár fel hozzánk körbenézni, hátha van lány macskánk. (Pont van, de ivartalan.)

A citromfű alatt szokott feküdni, szerintem a citrusillat se tartja vissza.

A macskabiztos kerítés nagy területre megfizethetetlen.

Mi olyan környéken lakunk, ahol közel van az erdő. Őzike, róka, nyúl és egyéb állat is megfordul a kertben.

A teraszra fellógatott kaspóban van a folytontermő eper, a paradicsom is ott érik egy dézsában. Azt bekén hagyja minden állat. Lehet, hogy neked is egy magasított ágyás lenne megoldás. Azt gondozni is könnyebb.

2019. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
57%

A citromfű nem is tartja vissza őket, az virágillat, konkrétan szeretik.

Épp most szúrtam el egy vásárlást, az új aromalámpámba olyan nagy hévvel vásárolgattam illóolajokat, hogy a macskákról megfeledkeztem. Mandarin illót tettem bele, két percen belül mindkettő az előszobában kotlott kínlódó arccal. A citromfű viszont valóban tetszik nekik, a közelében fekszenek :)


Kérdező, ha tényleg nem szeretnél görgős kerítést - amúgy tényleg hatásos -, kifejezetten macskahálóval felülről is biztosíthatod az ágyásaidat. Alternatív esetben meg reggelente szétszórhatsz pár csepp DM-es illót, garantálom, hogy a mandarintól és a narancstól menekülni fognak.

2019. jún. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Ja, amúgy csúnya dolog, de ha kivitelezhető, a macskára a legkevésbé veszélyes a slag, pláne ilyen hőségben. Egy ismerősöm akárhányszor meglátta a szomszéd macskáját a kertjében, felkapta a slagot és jól megöntözte. Gyorsan elszokott onnan a macsek.
2019. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a citromfű nem jó, a narancs és a mandarin illatàtòl viszont elmenekülnek.
2019. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!