Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska elkaphat betegséget...

Macska elkaphat betegséget patkánytól? Ha igen, mik a jelei?

Figyelt kérdés
Bp. külső kertvárosi részén lakunk. Eddig "csak" gyíkot, madarakat,egeret hozott nekünk szeretete jeléül a cicánk. De múlt héten egy döglött patkány volt a teraszon, rá 2-3 napra pedig egy élővel játszadozott a fűben. Volt vagy 18cm-es. Én el kezdtem visítani, mert rettegtem, hogy közelebb hozza és be megy a lakásba a patkány. Férjem túl lassú volt a lapáttal, nem sikerül agyonütnie, visszament a szomszédba. Most ezek után, hogy simogassuk a macskát, annak tudatában, hogy egy patkány volt a szájában ? Mert láttam, hogy úgy vitte, mintha a kölyke lenne. Arról nem is beszélve, hogy a patkány meg is haraphatta. Sajnos az a mi hibánk hogy eddig még nincs oltása a cicánknak. Állandóan vadászik és haza hozza a zsákmányt.

2019. jún. 13. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Elkaphat.


A cicc oltva van, ugye? Abban az esetben "csak" sérülést kaphat el - a patkány védi az életét, elég csúnya sebet képes ejteni a cicán.


Ezen kívül élősködőket is összeszedhet róla.

2019. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

1-es! A kérdező írja, hogy a cica nincs beoltva.


Igen, tudomásom szerint elsősorban rühességet kaphat el, ami rátok is könnyen átterjedhet, és persze még ki tudja mennyi egyéb bajt, betegséget szedhet össze. Vigyétek el beoltatni, legalább most, hogy fennáll a veszélye a fertőzésnek.

Még mindig kevesebbe fog kerülni, mint ha már ti magatok is orvoshoz jártok, és nem dolgozni. Add össze: az esetleges gyógyszerköltségetek + mindketten tp, és nem munkabér.

2019. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok, hopp, igazad van, elkerülte a figyelmemet.


Kérdező, az lenne a legjobb ha elvinnéd dokihoz, ott kapod a legrészletesebb tájékoztatást, valamint pótolnod kellene a hiányzó oltásokat is!

2019. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen el kellene orvoshoz vinni. Elmondani az egészet az orvosnak, utána pedig az oltásokat sorra pótolni. (Nyugodtan elmondhatjátok az egészet. Amúgy a szomszédban miért van patkány? - bár nagyvárosban is van, tudom).

Kijárós macskánál ajánlott az oltás. A macska egészsége érdekében. Főleg ha vadászik, ha tényleg rendesen elmászkál a telekről, ki tudja hol jár, mit szed össze (más macskáktól betegségeket is elkaphat testi kontaktus során legyen az párkapcsolat, barátság vagy verekedés).

(Veszettségi, aztán kombinált. Legelőször a kombináltnak van egy ismétlő oltása, következő évben természetesen már ez nem kell. Évente ismétlés szükséges.)

2019. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!