Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik az előnyei és a hátranyai...

Mik az előnyei és a hátranyai ha kimiskároltatok egy lány cicát?

Figyelt kérdés
A cél inkább csak az lenne, hogy ne mászkáljon el, nehogy elüsse egy kocsi. Csak nem tudom hogy a kimiskároltatással ezt mennyire érném el, és hogy ez hatással van e az egészségére, mert azt hallottam hogy ez sokkal rizikósabb mint egy fiú cica kimiskároltatása.

2019. jún. 13. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb esély van arra, hogy a ivartalanítás HIÁNYÁBÓL lesz valami baja (méhgyulladás, nemi betegségek, szülés közbeni komplikációk, satöbbi) minthogy a műtéttől.


Rutinműtét, nagyon elenyésző a rizikó esélye.


Mászkálni mászkálhat, oldjátok meg hogy ne tudjon kimenni (macskabiztos kerítés)


de nem fog tüzelni, nem fog pasik után kajtatni.

2019. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás.


Ha nem akarod hogy elmászkáljon csinálj kifutót, vagy tartsd bent. 100%ig nem szűnik meg a mászkálás.


Nem lesz emlő és méhgyulladása, nem szívják le a kölykök, nem visít párzáskor és nem növeled a gazdátlan cicák számát. Ivartalaníts... Pár nap után rendben lesz. Az én cicám, akinek a szeme is lett eltávolítva az ivartalanítással együtt 3 nap után már szedte szét a karácsonyfát (dec. 22-én műtötték).

2019. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a célja?


Hát elsősorban hogy ne fiazzon le évi 4-12 kiscicát. Úgy vettem le a szavaidból, hogy kijárós, akkor ez 100 %. A további előnyeit leírták.


A kandűr meg herélik, nem miskárolják.

2019. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mekkora annak az esélye hogy valami baj történik a cicával kimiskároltatás után? Vagy mikkel lehetne megelőzni hogy bármi baja legyen?
2019. jún. 17. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Rutinműtét. Jól felszerelt, megbízható dokihoz vidd.


Ennyit tehetsz.

2019. jún. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rutin műtét. Műtét előtt nem szabad ennie, innia és figyelni kell rá, legalább a varratszedésig legyen bent a házban. Nem piszkàlhatja a sebet, kell rá ruha vagy gallér. És figyelni kell a műtét utáni órákban, hogy ne tudjon sehonnan leesni (eléggé szédülnek pár óráig és nem tudják felmérni a magasságot).

Nagyon ritka az, hogy belehaljon. Kb mint embernél a mandulaműtét.

Emiatt nem kell aggódni, igazából csak előnyei vannak a műtétnek.

Viszont azt, hogy nehogy elüsse egy kocsi, nem fogja meggàtolni.

Vagy bent tartod a házban, vagy csinálsz kifutòt, kennelt a kertbe. Vagy olyan kerítést, ahonnan nem tud kimàszni.

Szerintem a benti tartás és a kennel az udvaron + pòràzon sétàltatàs a legbiztonsàgosabb.

Ugyanúgy ki fog menni az útra, legfeljebb a hormonjai nem hajtják úgy. De ugyanúgy kíváncsi lesz, járkálni fog kint és még mindig egy állat lesz, aki nem néz szét mielőtt kilép.

2019. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!