Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 1 hónap és 2 hetes...

Van egy 1 hónap és 2 hetes kis cicám (bak) ami valószínűleg elkapta a macskanátha vírust nincs pénzem állat orvosra mit tehetek?

Figyelt kérdés
Na szóval az a gond hogy a macskám elkapta a fent említett vírust és a szüleimet nem nagyon érdekli hogy mivan az állatokkal úgy vannak vele hogy majd meggyogyúl, nekem meg nincs pénzem, az lenne a kérdésem hogy állatorvosi nélkül életben tudom tartani és rendbe tudom hozni őt?
2019. jún. 14. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél neki papír zsebkendőt.
2019. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi garancia nincs arra hogy az a baja, így nem ia kezelgetheted össze-vissza. Mi van ha más a baja és csak ártasz neki? Egyébként helyesebben kandúr. :D
2019. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy bak?:D

Macskák nem nyúlak :D

2019. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos nélkül valószínűleg el fog pusztulni.
2019. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Long story short: nem.

Van egy minimális esély arra, hogy magától is legyüri, de akkor is szövődmények fognak visszamaradni.

Beszélj az állatorvossal, hogy mitudomén, mosogatsz nála egy hétig, vagy bármi, ha annyira nincs pénzed.

2019. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Macska nem igen gyógyul meg maga. Nem olyan, mint az ember influenza...


Max. 2-3.000 forintból kijön.


De amúgy anno állatgyógyszertárban is adtak rá tablettát (antibiotikum), pár száz forint.

2019. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Vírusra nincs gyógyszer nagyon (embernél sem), csak az immunrendszeret tudnád erősíteni, azt meg valami jó minőségű jutalomfalatkával + táppal meg tudod oldani. A szüleid meg minek engedték a kisállatot, ha tesznek rá?


Egyébként ha 1,5 hónapos a kiscica, akkor bika és nem bak :D

2019. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsóelőtti, vírusos fertőzésre mikor kaptál be antibiotikumot? Az csak bakteriumok ellen hat.
2019. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem én, ganem a macska...


"csak az immunrendszeret tudnád erősíteni, azt meg valami jó minőségű jutalomfalatkával"


A jutalomfalatkától meg elpusztulhat... Nem kifekszi mint az ember, istenem, de hülye és még engem oktatsz ki...


"Ártalmatlannak hangzik, de kedvenceink életét veszélyeztetheti a macskanátha. Míg a nátha az embereknél hétköznapi, szinte teljesen veszélytelen, addig a cicáknál nagyon komoly, akár halált okozó betegség is lehet."


"kezdetben savós, majd gennyes kötőhártya-, és orrnyálkahártya-gyulladással jár. A kezeletlen állatok jelentős hányada elpusztulhat, a viszonylag későn kezelt esetek egy részénél pedig előfordulhat olyan hörgő-, légcső-, orrhurut, amelyre a legtöbb gyógymód ekkor már hatástalan, és ha az állat életben marad is, állandó idült hörghurut marad vissza nála. Esetleg a szaruhártyája kifekélyesedik, ami maradandó vakságot is okozhat."


" . A kezelés a másodlagos bakteriális fertőzések elkerülésére és legyőzésére irányul, antibiotikumok, gyulladás elleni szerek, folyadékterápia, valamint kitartó gondozás segítségével."


Oltás is van rá.

2019. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát NEM adnak baktériumot vírusos fertőzésre, én nem ezt mondtam?
2019. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!