Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Faforgács macskaalomnak?

Faforgács macskaalomnak?

Figyelt kérdés
12-14 L-es 400forint, az alom 10 literje 1500. és szerintem a forgácsban több a 10 liter mint a mcska alomban.
2019. jún. 16. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél Sparos budgetet. Csomósodik és 5 kg 300.- Ft.


Szerintem a forgács nem fog bejonni a macskanak, akkor meg nem használja.

2019. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is gasználtunk, apám elhasználtatta a fafprgácsát macskaalomnak xD


Hát ugazából naponta burítottam ki az egészet, de volt. Szagokat nem fogja fel, meg nem csomósodik, így mindig ki kell az egészet burítani... Macska szereti, azzal nincs baj...


Viszont ha megtegeted nem vennél, hanem vegyél caomósodó macskaalmot... Ha van ott faforgács jó, de amúgy akkor inkább sparos macskaalom.

2019. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fa pelletet használj,nekem bevált.
2019. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Spórolni akarsz, de csak magadat szívatod meg. A macskapisi eleve büdösebb, ha azt magába szívja a forgács (pláne a 40 fokban), ami teljesen elázik, akkor maszkban kellene takarítanod.


Nem szív fel annyi nedvességet, elázik az egész.


A Lidl-ben is lehet kapni olcsóbb macskaalmot, az teljesen jó. Én mondjuk minden nap szedem, semmi szag nincs. Sokfélét kipróbáltam, ez rendesen csomósodik is.

2019. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én próbáltam faforgácsot alomnak.Mindennap ki kellett dobni az egészet, mert nem csomósodik, a cicák szétkaparták,szaga volt,kiszórták a földre, a lábukra ragadt és széthordták.Amúgy ők belementek, de nem vált be.

Próbálta fa pellet almot, ez jó,jól beszívja a nedvességet, aránylag nem büdös, ahogy kaparják, jó sok lesz belőle, tehát gazdaságos, viszont ezt is kihordják a lábukkal.

A Lidl alom nekem nem jött be, úgy megköt mint a beton, alig lehet kikaparni tálból, meg kimosni, alomlapát is beletörik.

Most a Cirmit használom, eddig ez a legjobb.

2019. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elméleted az olcsóságról ott dől meg, hogy a csomósodó almot nem kell naponta cserélni, csak a szennyezett részt kell kiemelni.

Macskafüggően 10 liter alom 2-3 hét vagy akár még több, míg a forgácsból ugyanez a mennyiség 4-5 nap, legjobb esetben is.


Amúgy az aldis csomósodó csak 800 Ft / 10 kg.

2019. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A zeolitos almot keverheted faforgáccsal, viszont így nehezebb szelektálni. Tehát mindet ki kell borítani a tálcából mert büdi és nem csomósodik.
2019. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!