Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik furcsán a...

Miért viselkedik furcsán a macskám?

Figyelt kérdés
A cicám furán kezdett viselkedni, amit nem tudok hova tenni, gondoltam megkérdezem itt. Lassan 1 éve van nálunk, lakásban tartott pörgős cicus. Sose volt nyugodt macska, általában durván játszik, sok karmolásunk van miatta. Többször is megcsinálta azt, hogy magától hozzámbújt, dorombolt én simogattam és egyszer csak harapni kezdett, de ráhagytam, olyankor mindig békén hagytam. Ezt tegnap reggel is megcsinálta kétszer. Utána délután egyedül voltam itthon, ő aludt én pedig leültem mellé, odakuporodott az ölembe én pedig simogattam, egyszer csak ugyanígy harapdálni kezdett és közbe nyivákolt. Nem tudtam hova tenni, elültem mellőle az íróasztalhoz, ő pedig visszaaludt. Aztán egyszer csak odasietett hozzám és megint elkezdett nyivákolva harapdálni. Nem olyan erősen harap, utána nyalogatni kezd, de ilyet még sosem csinált. Később este anyukám és én a kanapén ültünk egymás mellett (apukámmal videochateltünk) a cicusom pedig többször is ráugrott így a kezemre és a hátamra is. Ilyenkor nem harap erősen (bár néha egy kicsit azért fáj) és a harapások mellett nyalogat és nyávog. Mikor ellököm hatalmas szemekkel néz rám. Ez mellett nyugtalan volt, járkált fel-alá, ide oda nézegetett a szobában. Próbált elaludni, de látszott rajta, hogy valami zavarja utána meg ugye kezdte ezt a nyivákolós rámugrást. Anyukám is ott ült mellettem, vele nem csinálta ezt. Nem értem mi lehet a baja, még sosem viselkedett velem így. Ha bárkinek van valami ötlete, azt várom! Köszönöm, ha segítetek. :)

2019. jún. 18. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen nemű? Ivartalanított? Mióta?
2019. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lány cicus, nem ivartalanított és tegnap kezdte el csinálni. Azelőtt is volt, hogy hozzámbújt utána pedig hirtelen harapdálni kezdett, de sose ugrott rám nyávogva.
2019. jún. 18. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Mert szartál rá, nem nevelted, és a csicskájának néz. Ezt buktad. Nem 1 év harapdálás után kell odabaszbi szerencsétlennek, hanem azonnal, amikor elkezdi. Vegyél halat inkább.
2019. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kabdűrom is ezt csinálta, durva cica. Ha nem tetszik neki valami, bizony szétkarmol. De kölyökként a tesóit is durván megverte, erőszakosan játszott velük. Néha most is erősen harapja, meg rúgja a kezem



Most 4 éves, kezd kicait lenyugodni. És bár ivartalnított, de elveri a betolakodókat.

2019. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es nem normális...


Odab..szni neked kéne. Azzal csak mégjobban elvadul.


Amúgy egy ledves állat, minden nap velem alszik,dorombol,hízeleg.

2019. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáljuk kinevelni belőle, kiskorában is próbáltuk, de mindig is durván játszott. Viszont a tegnapit nem feltétlen nevezném támadásnak, hiszen a harapásai nem igazán erősek és mellette nyalogat is. Észrevehető rajta, ha ideges, de ilyenkor nem az, csak nyugtalan. Volt már olyan, hogy ideges volt és azért kezdett el harapdálni, de olyankor teljesen más. Karmol is közbe és tényleg erősen harap és nem nyávog.
2019. jún. 18. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Enyém 6 éves, néha ő is szokott harapdálni gyengén, amikor alvásból keltem fel, de szerintem csak védekezik, mert nem tudja, hogy én vagyok. Amikor észreveszi, hogy az én kezem az, elkezdi nyalogatni.
2019. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!