Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet ilyenkor ivartalanítani?

Jó ötlet ilyenkor ivartalanítani?

Figyelt kérdés
A cicánk csak szerda délelőttre kapott időpontot ivartalanításra. Na de a baj az, hogy mi csütörtök délután indulunk nyaralni. Itthon merjük hagyni vagy inkább nyaralás után ivartalanítsuk? Kinti macskáról van szó, de persze aznap este bent aludna. Nem tudom mi legyen.

2019. jún. 22. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Olyankor 24 órás figyelmet igényel. Leszedi a kötést, és megöli magát, ne hagyjátok ott. Amúgy sem jó kint tartani a macskát, mert gyilkolássza a védett állatokat...
2019. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen nemű? Mennyi idős? Ki vigyáz rá, amíg nyaraltok?


Ma már az ivartalanítás nagyon egyszerű, kevés sérüléssel járó műtétnek számít. Normális esetben másnapra szinte teljesen rendbe jön a cica. Ha van, aki figyel rá és felismeri a tüneteket (láz, étvágytalanság, levertség, amit egy laikus is észre vehet ha figyel), és szükség esetén el tudja vinni orvoshoz, akkor nyugodtan otthon lehet hagyni. Ha nincs ilyen, akkor inkább várjatok meg a nyaralás végét. Ha muszáj, vemhesen is lehetséges ivartalanítani, persze nem ez a legjobb megoldás.

2019. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nemű? Nősténynek legalább a varratszedésig bent kell maradnia és az első 1-2 napban 24 órás felügyeletet igényel.

Kandúrnàl elvileg elég 1 éjszaka bent, de én a biztonság kedvéért őt is bent tartanám még 1-2 napig.

Ki fog vigyázni a macskara, amig nyaraltok?

Nőstényt semmiképp sem ajánlok így és a doki sem fogja engedni.

2019. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kandűr ak 1,5 nap múlva semmi baja sem lesz, hidd el! Csak aznap kell vele lenni.


Valaki gondolom eteti őket, ő is tudja figyelni.

Esetleg, ha nőstény, átviszed anyukádhoz, nem tudom, tesód, valaki csak van.


Nyaralást ezért nem mondanék le!

2019. jún. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha kandúr akkor oké. Ha nőstény akkor kérjetek másik időpontot.
2019. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképp elhalasztanám. Ha kandúr, akkor is lehet szövődménye: akkor a macskát hagyjátok ellátatlanul vagy lemondjátok a nyaralást?
2019. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem most ivartalaníttatnám az biztos.

A kutyám ivartalanítását is úgy terveztük meg, hogy utána állandóan figyelhessük és jól is tettük, mert őt nagyon megviselte, nem csak az első 1-2 nap, még utána is, varratszedésnél sem volt még teljesen önmaga. Meg mi van ha bármi komplikáció lép fel utána? Szerintem ti se nyaralnátok gondtalanul, ha közben azon járna az eszetek vajon jól van-e a cicus.

Ráadásul ilyenkor a sebet is előszeretettek piszkálják, van amelyik állat rájön, hogy a gallér szélével tudja vakargatni. Vagy ha nem mer enni a gallérban? A mi kutyánkat kézből kellett etetnem, nem akart gallérral enni sem.

Nem mondom hogy a nyaralást halasszátok, de ha lehet kérjetek időpontot inkább utána a műtétre.

2019. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez akkor így egyértelmű. Nyaralás után visszük. Köszi a válaszokat!!! 🐱
2019. jún. 22. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
De nőstény vagy kandúr? Csak érdekel.
2019. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nőstény
2019. jún. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!