Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha cicám nagyon...

Mit tegyek, ha cicám nagyon gyakran hány?

Figyelt kérdés

Hét éves ivartalanított fiú szobacica. Közönséges házimacska. Fél éves korában fogadtam magamhoz. Szinte naponta, van, hogy többször is, kihányja a megemésztett kaját. Körülbelül másfél éve vált rendszeressé, egyre gyakoribbá a hányás. Royal Canin szárazat kap, valamint Gourmet, és Félix szószosat. Semmi más tünete nincs. Nem levert vagy elesett. Jó étvágya van, kedves játékos. Csak hány, aztán mintha semmi nem történt volna, éli tovább az életét. Féreghajtót csepp formában a nyakába kap fél évente. Az állatorvost, szállítókosarat nem bírja. Sok évvel ezelőtt próbálkoztam utoljára, reménytelen harc volt.

Próbáltam étellel kisérletezni, hogy nem kapott pl szárazat sokáig, majd másfajtát, vagy szószosat nem kapott, csak főtt csirkét. A helyzet változatlan. Kaki, pisi rendben. Félek, hogy az állatorvoshoz vitel, nagy sokk lenne számára és a vizsgálatokat is csak altatásban lehetne végezni. Nem tudom mit tegyek vele.



2019. jún. 22. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj orvoshoz vinni. De legalább hívj fel egy rendelőt.
2019. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg tul gyorsan eszik. Az en cicam is szokott hanyni, bar nem tul gyakran, kozvetlen etkezes utan meg teljesen ep allapotban oklendezi fel a szaftos alutasakos kaja darabjait. Nala ez csak mohosag, de a biztonsag kedveert vidd el orvoshoz a cicad.
2019. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Macskafüve van a cicának otthon?


Mert az emésztéséhez rendszeresen kellene rágnia zöld füvet - én egy cserépben búzafüvet termesztek neki, hamar megnő és az segít neki.


Amikor a cica mosakszik, rengeteg szőrt nyel le és azt hányja ki időnként, ezért minden szobacicának szüksége van macskafűre.

2019. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván mérgezed, azért okádik szerencsétlen. Diétára kellene fognod.
2019. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én is úgy érzem, el kell valahogy vinni orvoshoz. Van fű, de nem eszi. Szőrt nem látok a hánydékban, csak a folyékonnyá megemésztett kaját! Nem közvetlenül evés után hány. Ki szoktam kefélni a bundácskáját, hogy kevesebb szőr kerüljön a pocakba mosakodáskor. Jó kondicióban van, ezért is nem értem a dolgot, nem néz ki betegnek.
2019. jún. 22. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

MÁSFÉL éve mindennap hány????

RÉGEN el kellett volna vinned állatorvoshoz.

Örülj neki hogy egyáltalán még megvan.


Feltétlenül vidd el orvoshoz!


Mindenképpen szállítóboxban vidd el, kézben nem lehet, egyenesen tilos, mert megszökik. (úgy nem lehet megfogni egy macskát ölben), dobozban nem lehet. Feliway sprayvel lehetne befújni a dobozt, vagy feliway párologtatót venni/használni előtte, ennyi. [link]


Mindig harc elvinni egy macskát orvoshoz, mert megérzik, hogy készülsz valamire. Ellenben ez nem ok rá, hogy ne kapjon ellátást. És sok állat nem bírja az állatorvost.

Nem lesz egy ökör ára a vizsgálat, és honnan tudod, hogy altatásban kell végezni? Lehet, hogy egy vérvétel lesz és kész.

2019. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hatodik válaszolónak is köszönöm. Nem minden nap hány, van, hogy egy-két hétig nem, vagy 2-3 naponként. Vagy egy hétig naponta. A megtévesztő az, hogy jókedvű, egészséges kinézetű, viselkedésű. Járt itt már állatorvos, nagyon nehezen sikerült elkapni egy vizsgálatra, nagyon tiltakozott. Akkor mondta a doki, hogy csak a rendelőjében, vérvétellel, ultrahangvizsgálattal lenne esély kideríteni az okot, ha a diétázós próbálkozások nem jártak eredménnyel.
2019. jún. 22. 22:12
 8/10 anonim válasza:

Ha nem eszi a füvet én vennék neki egy kis szörcsomó oldó pasztát..lehet le van rakódva neki...

Az enyém 5 éves szobacica, életemben egyszer láttam szőrcsomót hányni, de ő eszik füvet is rendszeresen szinte. Vettem neki nemrég ezt a szőrcsomóoldót, mert olyan furán viselkedett, aztam belőle párszor neki, nem történt semmi, de azért jobb lett a hangulata.


Lehet a sok szörcsomó le van neki rakódva a gyomrában. Próbáld meg a pasztát

2019. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet el van záródva a gyomra a szőrtől, akkor is szoktak sokat hányni. Egy próbát megérne az a malátás szőroldó paszta, de én elvinném orvoshoz, mert ennyit nem szabadna hánynia.
2019. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám is hányós volt, mivel eddig sosem volt kizárólag benti macskám így aggódtam érte. Aztán kapott füvet, szerencsére eszi is, de azért heti 1-2 alkalommal kap pasztát is. Most rendben van.
2019. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!