Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Majo_16 kérdése:

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt óta furcsán viselkedik: szédelegve mászkál,nehezen tartja meg az egyensúlyát,gyakran elesik.Ezen kívűl nem hajlandó enni/inni és elég bágyadt szegény.Nagyon aggódok érte...Kihívtam a helyi állatorvost de állítólag nem talált semmi különöset.A biztonság kedvéért kapott két injekciót (betamox,vitamin b komplex) de nem érzem hogy javult volna az állapota(benti, 11 hónapos kani perzsa macskáról van szó) :(

2019. jún. 23. 01:08
 1/3 anonim válasza:

Mérgezés lehet szerintem, de mivel benti... Nálunk volt ilyen.


Mindenestre ha nem javul, hétfőn vidd vissza az állatorvoshoz!

2019. jún. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én lázra gyanakodnék, vagy esetleg kiszáradásra. Nézd meg az orrát a cicának, hogy milyen. Ha nagyon forrónak és száraznak találod, akkor valószínűleg az. Ha nem vagy biztos benne, akkor megnézheted a fülét és a talpát is (én azt szoktam, általában meg tudom állapítani belőle hogy lázas vagy sem.) DE! A cicáknak általában meleg mind az orra mind a füle, éppen ezért neked kell tudni, mennyire tér el a megszokottól. Mérni is tudod a fenekén keresztül 39-40 foktól van a láz.

Ha pedig nem lázas én nyomnék még bele egy kis vizet, mert igaz, hogy a cicák tudják mennyi víz kell nekik, de vannak olyan macskák akik azért sem isznak (elméletileg megkapják a nekik való mennyiséget a konzervekből, meg tasakokból, de azért ilyen melegben az szerintem nem elég nekik.)


Az én cicámat 12 napja ivartalanították, mikor a legelvislehetetlenebb meleg napok voltak, és egy kortyot nem ivott, hiába lógott jobbra balra a nyelve, meg liheget össze vissza. Kiskanállal nyomtam le a torkán egy kis vizet (vagy fecskendőt használj), azután jobban lett... Műtét után nem tudom hanyadik napok voltak ezek. Szóval nem árt odafigyelni a vízbeviletre.


+1

Ha ezek sem működnek akkor talán egy kis hőgutát/napszúrást kapott. (Az enyém előszeretettel alszik az ablakök között a legrohasztóbb napon is, úgy kell kioperálni onnan...

2019. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával?
2019. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!