Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Újszülőtt kiscicák az...

SOS! Újszülőtt kiscicák az anyacica tanácstalan?

Figyelt kérdés

Most született kettő kicsi és az anya nem tujda mit kell tenni.Az egyiket letiszította a másikat viszont nem.Kesztyűvel tísztitottam ki a légutakat most az anya nyalogatja,de nem nagyon.

Az egyiket oda raktam a cicihez,de nincs teje.

Ha szopja akkor beindul a tejtermelés?

A picik túlélik reggelig mikor veszek tápszert?ha addigra nem lesz teje.

De a kolosztrum nélkül semmit sem érek a tápszerrel.

Az anyacica dorombol nekem és a kicsikhez dörgölözik,nem tudja a dolgát.

Mit csináljak?


Mielőtt valaki megkövezne az ivartalanítás szóba jött aztán kiderült,hogy vemhes és így nem akartam ivartalanítatni.Már megvan az időpontja szeptemberre.

Holnap kihívom az állatorvost is,hogy nézze meg őket az anya cicát is.

Addig is mitcsináljak?

Hogyan lehetne gyorsabban a tejtermelést elindítani?

A kolosztrumot lehet pótolni valahogy?

Nem tudok így nyugodtan aludni.


2019. jún. 23. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Basszus, bénácska cicamam első terhessége?

Kérlek szépen, ivartalaníttasd, mihelyt lehet...

Ha nem tudnak előtejet szopizni, nincs sok esélyük...

Mamacica legalább melegíti őket?

2019. jún. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy az időpont levan egyeztetve akörülre,hogy felnevelte a piciket,de nem ezen kell rágódni ha ott vannak a picik.


Még mindig nincsen teje a picik jól vannak,de még nem kapták meg a föccs tejet.

2019. jún. 24. 06:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az anyjuk nem szoptatja őket, akkor nem is fognak föccstejet kapni... Neked kell őket etetni! Nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen! Egyébként meg vemhes macskát is lehet ivartalanítani!
2019. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs a környéken szoptatós anyacica? Lehet ott kellene próbálkozni ideiglenesen.
2019. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vettem tápszert abból most ettek egy keveset.Meg is "vécéztettem" őket.


Még mindig nincsen teje nagyon komolytalan a cica játszana a picikkel.


Van egy anya macska,de az ő kicsinyei 5 hetesek az nem gond?

Befogadná őket,mert már befogadott egy kidobott 9 hetes kicsit is.

2019. jún. 24. 09:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs teje? Egyáltalán nem láttad még szopni őket? Nyávognak nagyon?
2019. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mert én is nézem,hogy van-e teje és nincsen neki egy csepp sem.

A szomszéd anya cicának kivan az emlők körül szopva neki nincsen.

Még nem láttam őket szopni sem.Az anya ott van velük,fekszik mellettük,de nem eteti őket.

Próbáltam a másik anya macskával etetni őket, de nem kapnak rá a cicire.


Elég csendesek nem nyafognak sokat.Már megetettem őket kétszer,de nem nagyon kellett nekik.4-5 ml megettek már.


Remélem beindul a tejtermelése

2019. jún. 24. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:

De a szomszéd anyacicának már 5 hetesek a cicái, ott jó, hogy látszik, hogy ki vannak szopva.

Hívj ki állatorvost, ha nyugtalan vagy. Ha nem nagyon akarnak tápszert sem enni cumiból, lehet, mégiscsak van teje az anyának, csak te pont nem jókor néztél rájuk.

Ha tápszerezed őket és emiatt nem elég éhesek, akkor nem fognak szopni, és nem lesz megfelelő a tejtermelés.

Egy szemernyit sem vártál, hogy az ellés után beinduljanak a természetes folyamatok, rögtön nekiálltál cseszegetni őket. Ez nem jó.

2019. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már beindult a teje de csak tegnap délután 5 fele.


Muszáj volt őket etetnem mert gyengék voltak,még az anyacicához sem tudtak oda kúszni.

Ha nem etettem volna őket elpusztultak volna ilyen melegben.Nem adtam nekik sokat csak annyit,hogy életben maradjanak.Emeltt próbálkoztunk az anya cicával is,de nem volt még teje.

2019. jún. 25. 09:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Basszus, tegnapelőtt késő este születtek és tegnap délutánra megindult a teje. Ez tök normális, azért voltak gyengék a ciccek, mert frissen születtek, nem haltak volna meg. Kicsit túltoltad ezt érzésem szerint, de a lényeg, hogy minden rendben.
2019. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!