Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám folyton az almon...

A macskám folyton az almon kívül vizel, amikor nem vagyok otthon. Mivel állítsam meg?

Figyelt kérdés
Nemrég lett ivartalanítva, 2 éves nőstény. Van egy másik cica is a lakásban, vele jól kijön. Amikor otthon vagyok, semmi probléma nincs vele, de ha elutazom, mindig pontosan ugyanoda vizel, ezzel a lakótársaimnak is problémát okozva. Próbálkoztam párologtatóval, de nem használt semmit. Azt meg nem tehetem meg, hogy 3-4 napra bezárom a szobámba. Mit tehetek ez ellen?
2019. jún. 25. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Külön alom van a 2 cicának?

Egészséges?

Csak akkor csinálja, ha nem vagy otthon?

2019. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Teljesen egészséges.

Több alom van, de mindegyiket közösen használják.

Csak akkor csinálja ezt, ha nem vagyok otthon, és mindig ugyanoda.

2019. jún. 25. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szereti ha nem vagy otthon.


Amennyiben teljesen kizárt a húgyúti probléma.


Idegesítheti a másik macska is, vagy a lakótársad is. Ha otthon vagy, ezt te semlegesíted. Ha nem vagy otthon, akkor nem. Tényleg jó a két macska viszonya?

Macskabarátságra van a feliway friends párologtató. Két macska kapcsolatára (együttélés).

macskabarát hangulatra van a feliway classic párologtató

Remélem, ezekkel próbálkoztál, mert van másik, ami kapható és az macskamentás, az izgató. A nyugtató a feliway.

Illetve: hiányzol neki, ha nem vagy otthon. Nem szereti , ha napokra elmégy. Ennyi.


A húgyúti problémát meg kellene nézetni, egyszerű vizeletvételből is lehet (állatorvos ad fecskendőt, fel kell szívni a vizeletet vele)--- Laborvizsgálat, illetve mikroszkóp alatt az orvos meg tudja nézni, vannak-e a vizeletben kövek (húgykő, oxalát, struvitkő, , ezek kimondott életveszélyt okozhatnak). Utóbbi mikroszkópos vizsgálat 1000-2000 Forint, orvosfüggő. Kizárni teljesen, mivel életveszélyt okozhat, és nemrég volt ivartalanítva a macska, tehát lehetőség fennáll. (alhasi tapizós vizsgálat orvosnál ajánlott, illetve egyáltalán a macska személyes megjelenése az állatorvosnál).


Még egy dolog van: most látom, hogy azt írtad, "lakótársaIm". Először ezt nem vettem észre, azt hittem egyetlen lakótársad van. Tehát többen béreltek egy lakást, barátok, és összesen található kettő macska az ingatlanban.

Ez egy tömegszállás egy macska számára. Valószínűleg ez lesz a gond.

Egy macska a csendet, nyugalmat, rendszerességet szereti. Kiemelném mind a hármat.

Túl sokan vagytok neki.


Neki sok az, hogy lakótársaIm. Ilyen van, létezik, pl. ideiglenes befogadónál, ahol több macska van a háztartásban (pl 5-6) Hát itt meg több ember van.

2019. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben kizárt a betegség, akkor egy macska vizelési, kakilási gondjai MINDIG lelki alapúak.

Ezzel valamit jelezni akarnak, mindig.

(előző vagyok)

2019. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!