Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti cica nem megy el?

A kinti cica nem megy el?

Figyelt kérdés

Kinti cicát szeretnék. Még fiatal. Ha hazahozom és elmegy, akkor visszajön? Vagy érdemes az első napokban hetekben zárt helyen tartani?

Azzal tisztában vagyok hogy az természetes ha kóborol és visszajön, de egy kicsi cica is vissza tud jönni ha elmegy?



2019. jún. 26. 00:07
1 2 3
 1/23 ThodEE GoD ***** válasza:
64%

A kicsi nem megy olyan messzire.

Úgy lett cicánk hogy valaki bedobta az udvarunkba, a szeme alig volt még nyitva, még kicsi volt napi 3-4x kapott enni, lassan 1 éves, reggel este kap enni mint a kutya, mind a kettő az udvaron lakik, van nekik kis házikó amibe el tudnak bújni ha esik/hideg van, 2 hetet volt a lakásban ivartalanítás után hogy a rucijában nehogy fent akadjon valahol és decemberben mikor nagyon minusz volt kint akkor még TVztünk az ölemben dorombolt.

Ha haza ér a kocsi, a macska megjelenik az ajtóban és várja a vacsorát, reggel meg mikor kelünk szintén ott vár az ajtóban :)

2019. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha eteted és gondoskodsz róla... Mi a ketrben leghátul találtuk picikeként, aztán adtunk neki egy tálacska tejet és ittmaradt...
2019. jún. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Kinti macskát tartani felelőtlenség, inkább ne akarj az életével orosz rulettezni.
2019. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De elmegy. Anyósomék családi házas részen laknak, a szembe szomszédnak volt egy még kölyök macskája, azt láttam csatangolni a házaknál, hozzájuk is átjárt, aztán vagy 2 hét után pár házzal lejjebb elütötte egy autó. Úgy alászaladt, esélye se volt..
2019. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kinti macskát csak tényleg akkor lehet biztonságosan tartani, ha tudod, hogy a környéken nincs kutya, nem mérgeznek a szomszédok, nem forgalmas, ahol elütheti egy autó.

Sokan mondják, hogy a kinti cicák milyen keveset élnek,ért eltűntek stb.. Tilos úgy tartani macskát.. Az én kintim 18 évet élt és öregségben pusztult el, barátnőmé 16 évet élt aki egy utcával lejjebb lakik, anyukám aki a szomszédban lakik még mindig van egy 15 éves makk egészséges macskája, aki még anno az enyém volt mikor ott laktam.

2019. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám hófehér kinti cicáját meg egyszerűen ellopták. Kint ült a ház előtt, egyszer csak megállt egy autó, és már vitték is. Mire mamám kiért, hogy ki jött már el is húztak a cicussal. Emberbarát cicc volt, ez volt a mi pechünk.
2019. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem igazán érzem úgy, hogy kinti cicát tartani felelőtlenség. Van gazdija, otthona, kap enni inni, természetesen lenne helye is, nem csak üres placc a telkünk.

Kutyáktól meg mérgezéstől nem tartok, kifejezetten autóktól sem, esetleg attól hogy ellopják.. De minden szomszédunknak van több macskája is, remélem nem pont őt akarja valaki elvinni. De ez a veszély akkor is fennáll, ha az amúgy benti cica néhanapján kimegy.

Az nem világos, hogy hazahozom, adok neki enni, vele vagyok, estére berakom egy fedett (de nem zárt) helyre, reggel mondjuk átmegy a szomszédba, ott eszik, ezek után is úgy fogja érezni hogy ő már nálam lakik és emiatt hazajön?

Lehet hogy kicsit primitív kérdés, de amióta az eszemet tudom kutyánk volt, ő lenne az első cica.

2019. jún. 26. 10:07
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Pár napra ajánlott bezárni esténként, napközben meg figyelni, mert a macskák a házhoz kötődnek, és elindulna haza.
2019. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elmegy ha nem oda születik. Írnak itt hülyeségeket, hogy nem. Hát megpróbálna visszajutni oda, ahonnan elhoztad! Ő nem fogja tudni, hogy mostantól ez az új otthona!

Ha cicát hozol házhoz minimum két hétig bentartod és ismerkedtek. Felfedezi a házat. Majd fokozatosan kiengeded felügyelettel! Majd felügyelet nélkül, amikor már magabiztos! De esténként egy két hónapra még vidd be!

Aztán majd lehet kinti. Ennyi.

Kölyök macskát meg eszedbe ne jusson egyedül kinthagyni, mert az első éjszaka elkapja az a macska, akinek a territóriuma a te kerted. Mert biztos van a környéken macska.

Szomszéd kutyáról ne is beszéljünk.

2019. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, ha tanyán, vagy olyan helyen laksz, ami távol esik kb mindentől, kint van a természetes közeg kellős közepén. Én ilyen helyen nőttem fel és pár kicsit a róka szokott elkapni, de amúgy a nagyok megvédték az idegen macskáktól a kicsiket, meg együtt szoktak lenni, kis falkában. Nagyon szépek és egészségesek voltak mindig, sok volt arra a rágcsáló, mindennap vadásztak, a kicsiket is tanították, nagyon jó macskák voltak azok. Szép tarkák, cirmosak, egyszínűek, mindenfélék voltak. Néha, ha már nagyon sok volt, akkor elajándékoztunk pár kölyköt, de akiket a közelbe adtunk, azok mind visszajöttek, vagy az anyjuk ment el értük. A bolhapiacosok ugye messzebb kerültek, azok nyilván nem.
2019. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!