Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy tenyésztő, ivartalanitott...

Egy tenyésztő, ivartalanitott állatkát ad el házi kedvencnek. Esetleg ivartalanitási kötelezettséggelHa nincs ivartalanitva a kicsi, a tenyésztő követi-e a teljesitését, és ha a vásárló nem tesz eleget, annak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés
Csak gondolkodom,nem áll szándékom fajmacskát vásárolni,és nem is tudok konkrét esetről

2019. jún. 26. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

A tenyésztők szerződést kötnek a tőlük vásároló gazdikkal. Ez a szerződés mindenkinél különböző, így az ivartalanítás elmaradásának következményei sem egyformák. A legtöbb esetben időkorlátot jelölnek ki (pl. az állat 1 éves koráig).


Én kétféle következményről hallottam, de valószínűleg több is van. Az egyik, amikor a tenyésztő az állat árán felül elkér egy nagyobb összeget, amit a gazdi az ivartalanítás igazolásakor visszakap. Vagy magánál tartja a törzskönyvet, így a gazdi nem tudja igazolni, hogy az állat fajtatiszta. Utóbbi sajnos kevésbé hatékony, hiszen ha valaki elhatározta, hogy szaporítani fog, azt nem állítja meg a törzskönyv hiánya. Aki pedig szaporítótól vásárol, az az alacsonyabb árért cserébe bemondásra is elhiszi, hogy a kiskutya fajtatiszta, vagy ahhoz közel áll.

2019. jún. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek ivartalanítási letétet kellett fizetnie, nem is keveset. 2 esetben kapta vissza a pénzt, ha ivartalanítja és erről küld igazolást, vagy tenyésszemlén minősítteti az állatot. Ő ivartalanított, aminek a 80%át állta a biztosítás.
2019. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy ahogy most vett ismerosom torzskonyvezett szfinx cicust. Ket opcioja kozul valaszthatott:

Vagy ivarosan kapja meg valami 3000 euroert, vagy ivartalanitva 250 ezer Ft-ert.

Vagyis csak egy honap mulva kapja kezhez 13-14 hetesen, most csak foglalot fizett.

2022. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nem mindegyik tenyésztő követi nyomon, de aki nem is ivartalanítja az állatot, és nem is igazolja, annak sem lesz semmi baja. Én anno 3 maine coon-t és 2 szfinxet nem ivrtalanítottam, azóta is tenyésztek velük, semmi jogi következménye nem lett. a Tenyésztők nem is jelentettek fel, mivel azt mondtam (2 macska esetében) h a cicusok elszöktek. Ennyi... Tenyésztők is lopnak egymástól cicát, küldenek egy vásárlót, aki megveszi, chipet állatorvossal kiszedetik, és saját maguknál lepapírozzák az állatot új chippel... Szóval ne izgulj, ha nem ivartalanítod időre, gáz nem lesz.

2022. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!