Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elveszett a macskám. Mit...

Elveszett a macskám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most írok ide először. A segítségeteket szeretném kérni!

Kertes házban élünk, egy lakóparkban a főúttal szemben. Lassan másfél hónapja kaptunk egy ismerősünktől két 6 hetes fiú testvérpárt. Az elején még mindkettő félénk volt, 1 hét elteltével ideszoktak.

Minimum 2 hete már egyre bátrabbak voltak és elkezdték felmérni a terepet az utcán is, amivel természetesen nincs semmi baj, mert mindig visszajöttek. Tegnap szokásukhoz híven elmentek, de reggelre csak az egyiket találtuk az ajtó előtt keserves nyávogások közepette. Ám a viselkedése nem sokban változott, eszik, játszik, talán kicsit bújosabb lett mint ezelőtt, tehát nem sír a tesvére után. Amelyik eltűnt nem volt ennyire bújos, ritkábban engedte meg, hogy megsímogassuk kicsit félénkebb volt, amire arra tudok következtetni, hogy nem fogadta be valaki más. Mivel tényleg elég forgalmas helyen lakunk, félek hogy elüthették, de az is lehet, hogy csak nem talál haza. Ma mindenképp körbekérdezek a lakóparkban, hogy nem látták-e. Képeket még nem tudom hogy tegyek ki róla.

Igazából azt szeretném kérdezni, hogy amiket leírtam, azok alapján van esély arra hogy még előkerül? Nagyon el vagyok keserdve.

A válaszokat előre is köszönöm!:(



2019. jún. 27. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha tegnap veszett el, még simán van remény arra, hogy hazamegy.
2019. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy valaki befogadta. Nálunk is van, hogy egész nap egy idegen macska pihen a kertben. Nem is a környező szomszédoké.
2019. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Hirdesd, hogy elveszett. Kérdezz körbe, plakátold ki stb.

Amúgy nem célszerű kiengedni őket az utcára - igenis, van vele baj. Autó elütheti, kutya megölheti, ellophatják.

2019. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Vagy visszatér, vagy nem. De erre folyamatosan fel kell készülnöd, mert kiengeded, és nagyon ne biztonságos a környék ahol laktok macska szempontjából. Aki ilyen helyen lakik, annak kizárólagosan benti cica a javasolt. Előbb-utóbb el fog tűnni végleg. Legnagyobb eséllyel autó fogja elütni.
2019. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lakóparkban meg a környéken csinálj plakátot.

De egyébként emnyire fiatal cicákat nem szabad kiengedni, bármi bnáthatja őket... Nálunk olyan is volt, hogy fent maradt a háztetőn és nem tudott lejönni.


Keresd, meg beszélgess az emberekkel!

2019. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem benti macskák, sajnos a kerítésen bárhol ki tudnak menni. Tudom, hogy elég rossz és veszélyes nekik ez a környék.. Ma megyek és körbenézek hátha megtalálom.

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!

2019. jún. 27. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Plakátolj, ha nincs róla kép, valami hasonlót. Nekem 9 nap után a plakát hozta haza a cicám, valaki befogadta, vagy befpgta. Pedig vaciláltam, mert falun hülyének néznek.


Viszont értem én, hogy nem benti macska, de KISCICA. Nem tudjaegvédeni magát, minimum estére valami védett helyre, vagy bent kellett vopna tartani... Vagy valami dobozt egy eldugottabb, védettebb helyen


Szerintem nem lesz meg amúgy. Felelőtlenség,már bocs.

2019. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy ezt felelőtlenségnek tartod. Amikor idekerültek egy nagyobb kosárba raktuk őket éjszakára, hogy ne menjenek el és rácsot raktunk a tetejére, hogy ne tudjanak kimenni belőle. Mégis felnyomták vagy a lyukon kibújtak és inkább a kinti búbútoron aludtak. Próbáltuk már bezárni őket a garázsba, de nem volt szívem hallgatni a keserves nyávogásukat. Tudom ez az én hibám, én is falun nőttem fel és gyerek korom óta rengeteg macskánk volt már, akiket szintén nem zártunk be sehova kiskorukba. Úgy gondolom, hogy egyedül itt a szemben lévő úttest a lefgőbb probléma, de körülnéztem és nem találtam semmit szerencsére. Tehát az a legvalószínűbb, hogy valaki befogadta, ezért is fogom holnap kirakni a képét.
2019. jún. 27. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet bezárta valaki, akár véletlen is, ezért mindenképpen plakatolj
2019. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem vagy képes vigyázni rájuk, ne tarts macskát. Nem kötelező. Nekik életveszélyes, te pedig állatvédelmi törvényt sértesz, ha hagyod őket csavarogni.
2019. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!