Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős macskánál lehet...

Mennyi idős macskánál lehet alkalmazni azt, hogyha nem eszi meg a kaját nem kap mást?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos kiscicák, próbáltam premium száraztápot, maximum 2 szemet hajlandóak enni. Animonda Carny konzerv, nem hajlandóak megenni 2 falatnál többet. Csak az olcsó alutasakos, szaftos, szószos dolgokat hajlandóak enni. Hogy tudom azt elérni, hogy igenis egye meg a normális kaját? Ilyen kicsinél meg lehet azt csinálni, hogy ha majd éhes lesz megeszi? Nem akarom éheztetni, se kinozni a macskát, de szeméttel se akarok etetni, mert megesznek egy ilyen alutasakosat, 2 óra múlva éhesek. És olyan büdöset kakilnak, hogy eszméletlen.
2019. jún. 28. 00:31
1 2
 1/15 Doros ***** válasza:
39%

A széklet szaga sosem tűnt fel, de a prémium kaja is lehet ... vacakból, hogy finoman fejezzem ki.

A 3,5 hónapos még esetleg nehezen rág, esetleg a száraz tápot picit felpuhíthatod házi maradékban. Általában a cicák szeretik, ha kapnak kicsit a mienkből.

2019. jún. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Próbálkozz egy kis főtt hússal,lehet azt jobban díjazza. (Fűszer nelkül,max kis só,es legyen nagyon puha) Ezt adagold kisebb konzervbe. A száraztáppal esetleg még várhatsz,de ha csak egy-egy szemet adsz,mintha "jutalom" lenne,talán jobban rákapnak.


Maradékot ne adj nekik...

2019. jún. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
70%
Ez nekem még felnőtt macskáknál sem ment.:D Úgy voltam vele ha nem esznek meg valamit akkor ott a kajával is gond lehet, vagy a macska szervezete mást igényelne, esetleg az egészségi állapota miatt másfajta ételt igényelne, vagyis próbáltam kizárni a lehetséges okokat. Azt mondod egye meg a normális kaját, hát szerintem a normális kaja az amit te készítesz neki natúr alapanyagokból. Én sohasem bíztam a macskatápokban legyen az bármilyen és nem is erőltettem bár az enyém nem volt válogatós megette ha azt kapott de úgy voltam vele, hogy vitamint és ásványi adalékot külön is lehet venni amit az ételhez keverhetek ha szükséges. A szárnyas és hal hús alappal sohasem fogtam mellé, kisebb halakat nyersen és egészben adtam. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy minden táp rossz de én jobban bíztam a saját receptemben és a macskáim egészsége és aktivitása ezt igazolta is.
2019. jún. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
A mieinknek mindegy mi. De ex pasimnál volt egy macska az nem volt hajlandó megenni egyik konzerves kaját sem. A macska úgy sem eszi meg ami nem kell neki persze ettől függetlenül én csak később adok neki mást pl 3-4 óra múlva ha azt látom hogy még mindig nem. Az meg törvény tiltja hogy nem szabad a macskának házi kosztot adni? Sosem volt tőle semmi bajuk ugyan úgy megették. Persze csípőset édeset nem kapnak de nem fog belehalni a házi kosztba.
2019. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is eljátszották. Nem vettem el előlök, de 12 óráig nem adtam mást semmit. Ha akkor sem ették, akkor ugyanazt adtam, csak frisset(mert ha romlandó, akkor azért egész nap ne álljon előttük). Egy idő után megették. Azután kaptak mást. De addig nem. Ilyet nem játszunk. Meg kell enni, amit eléjük teszek.
2019. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én másik táppal és konzervvel próbálkoznék! Milyen szárazat kapnak most? Az enyémek is nagyon válogatósak, de ami nem ízlik nekik, azt nem erőltetem rájuk, mivel van olyan táp is, amit viszont szívesen esznek.
2019. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

A rágással nincs gond, mert ha 2-3 szem tápot megesznek, azt simán eltudják rágni.

De most már kezdik azt, hogy semmit sem akarnak kb. megenni. Csak azt, ami "foguknak való". Az alutasakosokból sem.

Amit állandóan ennének az a Prevital alutálkás cuccai meg a Whiskas.

Eddig ezt az Iams Delights Kittent nagyon imádták, mert direkt a Whiskas és társait akartam kiváltani valamivel jobb minőségűre, ha már ezeket szeretik, mivel ez 28% csirke + 6% sertés hús és állati származékot tartalmat a többi 4%-os helyett, de már ezt se akarják megenni nagyon.

Húst szoktam nekik adni, de mindenhol azt írják, hogy az nem fedezi a tápanyagszükségletüket, ugyanúgy kellene mellé a minőségi száraz.

De ha nem eszi meg nem dughatom le a torkán...

2019. jún. 28. 08:31
 8/15 A kérdező kommentje:

Szárazból Sanabelle Kittent kapnak. Meg ismerősöm adott valami sokkal drágább tápot, valami 70%-os hústartalmút, már nem emlékszem a nevére, de abból egyáltalán nem is evett.

Ebből a Sanebelle-ből viszont 2-3 szemet megesznek.

2019. jún. 28. 08:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám csak azt a tápot hajlandó megenni, amit azonnal frissen öntesz ki elé. A tápjáért megtanult ajtót is nyitni.


Most nekem is van egy darab 12 hetes kiscicám pluszban. Az is mondjuk napi töbször megeszik 3-4 szem tápot. Többet nem, olyan nagy kajálásokaz ne várj tőlük. Ja és a kiscicák jobban megeszik a nedves kajákat, az ényem is bevágtabaz alutasakosat. Végülis nem baj, van, aki a tápot is beáztatja a kiscicának.

2019. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt kell csinálni, hogy válassz ki legalább 5-6 féle száraz kaját és konzervest/alusat is. És mindig váltogasd.

Az én cicám azt csinálja kiskora óta, hogy mindent megeszik, de szárazat max egy hétig, nedveset 2x eszi meg. Azután váltani kell. Egy hónap múlva újból megeszi ugyanazt. Közben kell neki sima húst, halat, főtt tojást, laktózmentes tejet is adni, hogy változatos legyen, mert különben megint csak nem eszik.

Időbe telt, mire rájöttem, de ha az ő kedve szerint játszol, akkor legalább rendesen eszik. Nekem pedig ez a fontos.

2019. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!