Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön-e a cicám?

Lelek123 kérdése:

Visszajön-e a cicám?

Figyelt kérdés

Még Áprilisban vettem észre, hogy nagy a hasa a cicámnak és mivel fiú cicáról van szó, így tudtam, hogy valami probléma lehet, valamint a vizelete is csöpögött, így elvittem orvoshoz és 2-3 alkalom után arra a következtetésre jutott az orvos, hogy nem tud pisilni a cicám, vélhetőleg egy nagyobb ütést kapott vagy elütötte egy autó vagy megrúgták és az idegrendszere károsodott, ezért nem tudja a szervezete kiereszteni a vizeletet, viszont ha nem ereszti ki akkor kireped a hólyag és elfertőződnek a szervei ami a halálához vezethet, így katétert kapott és bezárva tartottuk egy hétig, mivel kinti cica, így a házban nem tarthattuk, főleg, úgy, hogy a vizelete folyamatosan csöpögött, így a garázsban helyeztük el. Nagyon nem szerette a helyzetet, de lejárt az egy hét és visszavittük, ahol az orvos nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, mivel idegrendszeri probléma lehet, valamint jobb bőrben is volt a cicám, így azt javasolta, hogy ha szeretném akkor szabadon engedhetem, így azt is tettem, főleg azért mert nem szerette a bezártságot. Azon a napon amikor hazavittem még otthon volt és este felé láttam, hogy vizeletével területet jelölt, azután elment. Ez volt Április 12.-én, akkor láttam utoljára. Mivel kan macska volt már hogy 1 hétre eltűnt de sose volt semmi baja és hazajött. Kiscica kora óta itt nőtt fel, vele voltam mindig, amikor tüzijátéktól félt akkor beengedtük a házba és velem volt. Nagyon szeretem, ő az első háziállatom. Eltűnése óta már eltelt 2és fél hónap és még nem jött haza. Eltűnése után sokszor körbebicikliztem a környéket és kerestem, a házakhoz is becsengettem, kérdezgettem hogy nem látták-e. Nagyon szeretném ha hazajönne de egyre kevesebb esélyt látok rá. Nagyon megviselte a családot az eltűnése és én szeretnék egy kiscicát, hogy kitöltse az űrt ami utána maradt, viszont remélem, hogy még hazajön. A kérdésem az lenne, hogy ha örökbefogadnék egy kiscicát és 2 hónap múlva visszajön az elveszett cicám, akkor megöli a kiscicát, mert ugye akkor nem választanám ezt a szituációt.


Azt még kihagytam, hogy menhelyeken is kerestem, és a házba is beengedtük néha, jól nevelt cica volt. 6 éves volt amikor eltűnt.


A másik kérdésem pedig az, hogy ha esetleg lesz egy kiscicám, aki kinti cica lenne, akkor nem fog "elszökni" és eltévedni, és akkor őt se láthatom soha többé, mivel nem ismeri a környéket, gondolok itt arra, hogy átmászik a kerítésen és nem jön haza?



2019. jún. 29. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

A macskádat még meg kellett volna figyelni. Lehet, hogy a betegsége vitte el.

Kinti macskát tartani felelőtlenség. Gondolom nincs macskabiztos kerítésetek. Inkább ne vigyél haza még egy cicát, ha nem tudod garantálni a biztonságát.

2019. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem jön vissza. Vagy a betegség vitte el, vagy elütötték. Felelőtlenség lenne még egy macskát hazavinni így.
2019. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ennyi idő után már minimális az esélye annak, hogy viszontlátod a macskádat. Nagy valószínűséggel elütötték vagy megölték. Ezért nyomatékosan javaslom, hogy ne legyen másik cicád. Ezek szerint a környéketek nem biztonságos macska szempontjából, és túl nagy a kockázata annak, hogy az új macska és ugyanúgy végzi.
2019. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem, én is ettől tartok, viszont sok cica van a környéken.
2019. jún. 29. 14:00
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Szinte biztos, hogy meghalt a cica :(
2019. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
A "kinti cica" mindig veszélyben van. Tegyél egy szívességet a következő állatodnak azzal, hogy biztonságos körülményeket biztosítasz neki. Benti tartás, macskabiztos kerítés vagy kennel.
2019. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Szokásos rinyálás, minek?! Te okoztad ezt, te lelkeded szárad, te nem adtad meg neki a biztonságot, állatkínzó vagy. Felelőtlenül tartasz állatot, mégis mit vártál?

Ébresztő 21. század!

Gondolom falun élsz, ott szokás ez a nem törődömség és fogyóeszköz szindróma. Ne tartsatok semmilyen állatot, max. verebet a fán.

2019. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Szegényke...sajnálom:(


Nem lehet tudni mi lett vele, nem is bocsátkoznék találgatásokba, de én is csak azt tudom neked tanácsolni, hogy amíg a kerítés nem szökésbiztos, addig ne tarts cicát, mert a macsekok bizony kíváncsiak, és ha találnak egy rést, akkor mennek. Ez nekik se lenne szerencsés és neked is lelki fájdalom.


Nekem is voltak mindig cicáim, én egy pesti bérház földszintjén lakom. Amíg nem volt rács az udvarról a folyosóra, addig úgy engedtem ki, hogy a bejárathoz álltam és őrködtem, amíg ő levegőzött egy kicsit. Azóta több cica is lett a földszinten, összedobtuk a pénzt és lett egy sűrű, magas rács, amin már nem tudnak átmenni, de még így is inkább kint vagyunk velük, vagy kinézünk rájuk gyakran.

És nagyon fontos, hogy ivartalanítsd, mert egyébként szenvedés nekik a tüzelés, ill. a bagzás.


Ha mégis meglenne, akkor az új cicát nem ölné meg, de ő lenne a domináns, mivel az az ő területe. Ez mindig kétesélyes, hogyan fogadja az egyik cica a másikat és hogy rendezik el a hatalmi viszonyokat. Javaslom, hogy ne ilyen kis picikét vigyél haza, hanem legalább 6 hónapost, az már elég nagy. Két kandúr biztos, hogy vetekedni fog egymással, de egy kiscsajjal talán jobban kijönne, ha mégis valami csoda folytán előkerülne.


Állatorvosi rendelőkben és a környéken kihelyezett fotós plakátokkal próbálkoztál? Lehet, valaki megtalálta és elvitte az orvoshoz. Kevés az esély, de nem baj, ha tud róla a doki, vagy ott is ki van téve....


A kerítést mindenképp csináltasd meg, mert így tényleg fogyóeszköz lesz a macska. Ne legyen természetes, hogy elbarangol, mert akármilyen baj érheti, bármit összeszedhet. Felelősséggel tartozol azokért az állatokért, akiket magadhoz veszel.

2019. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Már megint ez a macska biztos kerítés....nézzetek már szét a városokba falukba szerintetek hány embernek van ilyen kerítése? Hagyjuk már ezt ha el akar menni a macska akkor megtalálja a módját hogy elmenjen. Nem tudom mit szólnátok ha titeket zárnálak be egy szobába oszt jó napot éljétek az életetek hátra lévő részét egy kis lezárt helyen. Na ez az állatkínzás.

A macskád amúgy valószínű már nem fog vissza jönni lehetséges hogy a betegsége vitte el ez van nem igazán lehetett érte semmit tenni mondta az orvos is. Vannak ilyen gyógyíthatatlan betegségek sajnos nem is egy. Én pedig javaslom azt hogy ha szeretnél másik cicát akkor fogadj örökbe. Te döntsd ezt el ne mások mondják meg hogy neked már pedig tilos másik macska.

2019. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Vidéken élek. 600nm a kert, körbe van kerítve macskabiztos kerítéssel. Mivel az én felelősségem, hogy a macskám biztonságban legyen és ne kóboroljon. Egyébként törvénybe van foglalva, hogy mindenkinek gondoskodnia kell arról, hogy az állata felügyelet nélkül ne legyen az utcán (vagy a szomszéd kertjében).
2019. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!