Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem meg a cicam?

Hogyan neveljem meg a cicam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy kaptunk dgy cicat. Tokre orultem neki en is es a tobbiek is. Viszont egy baj van: bele gondoltunk abba hogy mi lesz ha majd suli idobem egyedul kell maradnia? Szet fogja ragcsalni a konnektorokat, ugralni fog az asztalon, be fog menni az agy moge... Mit csinaljunk? Meg lehet egyaltalan nevelni egy cicat? Vagy adjuk vissza a gazdijanak?
2019. jún. 30. 22:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyebkent ferre ertes ne essek van egy kutyank az udvaron es ot teljesen jol meg tudtuk nevelni, iszonyat okos.
2019. jún. 30. 22:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Bezárjátok.

Macska nem kutya nem taníthatod meg.

2019. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De hova zarjuk be? Mindenhol tud valami kart csinalni:/
2019. jún. 30. 22:38
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Na mit fog csinálni? Fekszik... Elfekszik az 23 órát is.

Macskát nem nevelik, az olyan maga ura állat, nem arra megy, amerre az ember mondja. Nem csinál gondot egy lakásban, nem rág, mint a nyúl... Arra meg lehet nevelni, hogy melyik ágy az övé, melyikre meg nem mehet, egyszer egy nyakleves, azt akkor tudja. Territoriális állat, ilyenekkel hamar tisztában van, hogy én székem, te fekhelyed, ő asztala, ki hova megy, és nem megy...

2019. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Féreérted az egészet! Nem ragcsal az semmit. Elvan ő egyedül is. Játssz vele mikor van időd. Esetleg beszerezhetsz neki cicabutort vagy kaparofat, jatekokat. Nekem is van két benti cicám, de még minden egyben van. Nem egy vadállat a macska!
2019. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen nektek a valaszokat! :) Most egy kicsit meg nyugodtam. De amugy ne nezzetek hulyenek csak most van eloszor macskank:D
2019. jún. 30. 23:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem rág meg semmit. A nap 16-18 óráját alvással, önmaga tisztogatásával foglalja le. Amikor otthon vagytok akkor játszik, eszik.

Nem kell, és nem is tudod nevelni.

2019. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk soha nem tett tönkre semmit a macska pedig bent tartjuk a házban nem mehet ki. Olyannyira, hogy már egy éve ketten is vannak :) Néha bolondok de nagyon jól elvannak ha nem vagyunk itthon akkor is. Sokszor rájuk nézünk a kamerán és szinte mindig csak fekszenek meg alszanak :D
2019. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Nekem a telefontolo zsinort szetragta. Szoval van amire nem tanitod meg.

Aki meg a nyaklevest javasolta... Lehet teged igy neveltek, de egy macskat nem igy kell nevelni. Barmilyen furcsa is a macskara morogni, fujni kell ha oda megy ahova nem kellene. Ezzel az egyszeru modszerrel valamilyen szinten nevelheto eroszakkal azonban csak azt eri el a gazdi, hogy a macska felni fog tole. Nem azt, hogy nem szabad!

2019. júl. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

65%-os anyukádnal adj nyaklevest,jó?


Kérdező,ha a cica valamit csinál ami nem helyes,fújd lágyan (vagy erősen) arcba,mert az irritálja őket. Én így tanítottam az enyémeket. Azóta is megjegyezték mit lehet,mit nem.

2019. júl. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!