Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nejlonba szeded a macskaalmot?

Nejlonba szeded a macskaalmot?

Figyelt kérdés
Nálunk örök vita tárgya, hogy mi a jobb: közvetlenül a kukába dobni a macska pisijét, kakiját, vagy külön kis nejlonzacskóba szedve, bekötve, hogy ne bűzölögjön. (Kuka a konyhában). A nejlonzacskó pedig nagyon káros a környezetre, nem igazán kéne használni.

2019. júl. 2. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát engem nem érdekel, hogy káros a nejlon zacskó, nem fogom csak úgy a kukába rakni, hogy ott büdösödjön..
2019. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nejlonba. Ez van... :/
2019. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Kisméretű nejlonba és rögtön le is viszem. Nem teszem zacskóstul sem a konyhai kukába.
2019. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
a kakit lehuzom wc n a pisis macskaalom megy a kukaba amikor uritem a 70 l es zsakot a konyhai szemettel es azonnal kiviszem a kontenerbe
2019. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolatlanul nem tenném a konyhai szemetesbe a macska székletét. A miénket sem tesszük oda. Ez még fertőzésveszélyes is lehet nyáron. Nylonzacskóba teszem, bekötve. Inkább a fürdőszobai szemetesbe teszem utána, és amint tudom, leviszem.

Szilikátos almot használunk, elég jófélét. Viszont ennek darabjai ugye rátapadnak a kakira, és ezért nem dobom a kakit egyből a wc-be, mert a szilikát megduzzad, és eltömítheti a wc-t.

Van biológiailag lebomló alom, most rokonnál próbáltuk, de szerintem a macskám nem akarná. Na azt bele lehet eregetni apránként a wc-be (a végtermékkel, nem az egészet).

Az egész ugye azért van, mert társasházban lakok, ha saját kertesben laknék, akkor biztos azonnal kivinném a kukába, vagy ha olyan az alom, (ugye a lebomló) az komposztálható.

2019. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek amúgy, hogy a nylonzacskó káros. Az a baj, hogy maga az elhasznált alom is hulladék lesz, ami nem tudom, mikor bomlik le (a szilikátos). Itt van ez a biológiailag lebomlóm, hát ugye az ebből a szempontból jobb lenne.

Ami meg még jobb lenne, az a macska wc-re szoktatása.

https://www.youtube.com/watch?v=w4wka4aKtZE


ebayn kapható a szett...

2019. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag lebomló almot kiviszem a komposztálóba a teljes cserénél, a kakit pedig kiviszem a kislapáton a wc-be és lehúzom.
2019. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapu melletti kukába zacskó nékül. Ott úgysem érezzük és el is viszik a többi szeméttel
2019. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat.
2019. júl. 2. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk külön fedeles kuka van a konyhában a macskaalmostálca mellett. Abban van egy darab nejlon, abba dobjuk az almot. Ezt cseréljük pár naponta, így nem kakinként van egy nejlon elhasználva, valamelyest spórolunk és kíméljük a környezetet, de mégse hagyjuk bűzölögni.
2019. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!