Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért változnak meg a cicáim...

Miért változnak meg a cicáim ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Nos eddig csak a fiú cicáim ivartalaníttattuk de mind megváltozott. Ivartalanítás előtt mind bújós kedves cica volt de azután a szöges ellentéte az előző önmagának. Pedig ivartalanítás után egyikőjüket sem hagytam magára egy percre sem még felébredtek, végig simogattam őket és beszéltem hozzájuk. Aztán néhány hét elteltével elkezdtek megváltozni, nem jöttek csak úgy oda hízelegni vagy odafeküdni. Ha felveszem őket szószerint ellöknek maguktól és kiugranak a kezemből. Mindet kölyökként-tinikorban a lehető leghamarabb ivartalaníttattuk.


Most 3 cicánk van, ebből kettő ivartalanított a másik egy viszont nem. De ő aki nem lett ivartalanítva ugyanolyan kedves maradt mint kiscicakorában.



2019. júl. 2. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem később 1 évesen lettek ivartalanítva. Jobbára mindegyik ugyanolyan,mint eddig.
2019. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem, mert ha ivartalanítasz egy cicát akkor még ragaszkodóbb kellene, hogy legyen mivel a hormonjai már nem működnek így nem koborolnak keresve párt maguknak.

Nekem minden cicám ugyanolyan kedves maradt mint kiskorukban. Egyik lány cicám 4 évesen lett ivartalanítva, mert akkor kaptam. Egy nagyon önálló, de mégis ragaszkodó cica lett belőle pedig már 7 éves. A kandurom 6 honaposan lett ivartalanítva és egy nagyon kedves és bújós cica maradt ami nem hiszem, hogy így maradt volna ha nem ivartalanitom. Ő most 3 éves.

Tenyleg nem értem, hogy mi lehet nálatok a gond. Benti vagy kinti cicák? Az én cicáim bentiek.

Próbálj sokat foglalkozni velük. Játszatok stb. Lehet, hogy idővel meg változni fognak.

A cicák öntörvényű állatok.

A cicáim amíg kintiek voltak (most panelcicak) teljesen mások voltak. A lány rengeteget eljárt és csak enni jött haza úgyhogy ritkán láttuk, de nem volt vad cica. A kandúr akkor is nagyon bújós volt és egyfolytában mellettünk volt és folyton simizni kellett. Ezért kérdeztem, hogy benti vagy kinti cicák, mert más a viselkedése egy benti cicusnak mint egy kintinek.

2019. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Kinti-benti cicák, falun lakunk. Vagy lehet hogy amúgy is megváltoztak volna, ha nem ivartalanítjuk? Kezdem megbánni hogy ivartalaníttattuk őket, az egyik jelenlegi cicámnak hullik a szőre, orvos nem talál semmi baját szerinte a cica tépi ( 3 orvos is látta ugyan az a vélemény ) a másik meg állandóan mosdik, szószerint csurom nyál. Rajta sem találtak semmit. És minkettőjüknél ivartalanítás után jöttek a tünetek.
2019. júl. 2. 23:01
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Az ivartalanítás sose band.

Nalunk is gond a szorhullas, de nekunk rengeteget segített a halolaj.

2019. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2-es voltam.
2019. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Amikór ivaréretté vállik egy cica és rájön a párkeresés mindenkihez dörgölödzik. Néha vannak időszakok, hogy kimarad de a cicák nagyon gyakran ivaroznak és talán ezt vetted te észre de ivartalanítás után stabilabbak lesznek és stabilabb a hangulatuk is csak már nem tőrtetnek jobban egy másik cicáért de attól még ragaszkodnak hozzád. Többet pihennek, lustábbak lesznek és nincsenek folyton beindúlva. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Azért nem hiszem, hogy ne legyenek előnyei az ivartalanításnak!?
2019. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igen a cicák bujosabb mikor tuzelnek. Az ivartalanítás után kiegyensúlyozottabbak lesznek.

Lehet, hogy neked is ez tűnt fel.

2019. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az én cicáim ugyanolyan bújósak maradtak ivartalanítás után is. Milyen fajta tápot kapnak? Lehet azon kellene változtatni a szőrhullás miatt.
2019. júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Cba-s tápot szoktak kapni, mindig más ízüt hozok mint az előző. Meg van hogy konyhai maradékot is kapnak.
2019. júl. 3. 10:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szőrhullásra - én a szőr/bőr/köröm erősítésére Béres cseppet adok nekik (gyártanak macskáknak valót!) Azóta minden rendben van a szőrükkel.


Folytonos nyalogatás - én a helyedben körülnéznék a környéken,hogy ki mit tehet ki a macskának/szórhat rá vagy milyen növényekbe és anyagokba ütközhet. Könnyen lehet,hogy valami idegen dolog ragadt a bundájára,vagy akár bolhás/tetves stb javaslok egy külső-belső parazitamentesítést (rácsep.oldat) és utána bolhanyakörvet!

2019. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!