Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám terhes, de kisebb...

A cicám terhes, de kisebb mint az átlag. Így is gondmentesen fog szülni?

Figyelt kérdés

A macskám 1 éves és három hónapos, de kisebb termetű az átlagnál, emiatt félek, hogy baja lesz szülés közben.

A pocakja nagy, kb. 3 kiscicát fog világra hozni.

Ma 48 napos terhes és július 12-25 között fog szülni



2019. júl. 3. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Éljenek a felelőtlen állattartók!

Ivartalanítással meg lehetett volna előzni.

2019. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos véleményét kell kikérni.
2019. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

A cica vemhes és nem terhes.

Lehet baja, mert nemcsak, hogy kicsi, de még baromira fiatal is.

Kérd állatorvos segítségét, most már mindenórásan necces az ivartalanítás, de a kölykök elválasztása után minél hamarabb történjen meg. Kelleni fog a jelenléte az ellés és a kölykök végett is.

2019. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Jsbsnaj ***** válasza:
27%

Állatorvos vemhesen is ivartalanítja!


Ez a felsős állattartás, ha veszel macskat mi a ló fa*zért nem tudod ivartalanítani???

2019. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Lehet baja, akárcsak a kistermetű kutyák esetén. A kismacska benne ugyanis ugyanakkora, mint a nagyobb termetű vemhes macskákban.

Az én macskám is feleakkora, mint az átlag, kb 2,5 kiló. Én azonnal ivartalanítottam, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe. A nőstény macskának egyébként fájdalmas a párzás is, meg a szülés is. Jól kicsesztél vele, amiért hagytad, hogy a kandúrok elkapják.

Vemhesen is lehet ivartalaníttatni, lehet, hogy azzal jobban járna a macskád.

2019. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
És lehet, hogy a kiscicák is úgy járnának jobban. Mert honnan tudod, hogy jó helyre kerülnek, és nem egy kutya fogai között, egy autó kereke alatt, vagy patkányméregtől kiszenvedve végzik.
2019. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Vagy igen, vagy nem.

Konzultálj állatorvossal.

Egyben beszéld meg az ivartalanítás időpontját is, fialás után kb. 10 hétre, ha jót akarsz a cicádnak.

2019. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Simán belehalhat. Még meg lehet műteni.
2019. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsétlen cica. Talán nem kellene aggódnod ha ivartalanitattad volna. Bármi baja lehet. Nem elég, hogy kicsi hanem fiatal is ráadásul gondolom, hogy első vemhessége.
2019. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Az én macskám is kistermetű és vemhes volt mert nem voltunk itthon 2 hónapot és ismerősömék elfelejtették ivartalanítani pedig pénzt is adtunk neki. Mi kb. Fialás előtt 3 nappal érkeztünk haza. 4 cica lett mindegyiket nekünk kellett kihúzni mert nem bírta kitolni a fejüket. Meghaltak mind, azóta ivartalanítottuk és megfogadtam, hogy soha többet nem hagyok macskát fialni.
2019. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!