Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a macskám. Elkaphatom?

Rühes a macskám. Elkaphatom?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy rühes a macskám. Benti cica, de van udvarunk is. Foltokban kihullott a szőre az oldalán és a fejénél, meg piros foltok vannak a hasán. Kapott cseppet amit állatorvos javasolt, és kitisztítjuk a fülét rendszeresen. A doki szerint 3 hét és elmúlik. A csepp felszívódik és hat. De nekem most az lenne a kérdésem hogy ezt ember elkaphatja e? Okoz ez bármit is embernél? Nagyon félek hogy a család is megfertőződik. Esetleg valakinek volt már ilyennel kapcsolatban tapasztalata vagy bármi? Ja és van egy kutyám is, akkor egyértelműen őt is kezelni kell rüh ellen, ugye? Bocsi ha hülye kérdés, de még nem volt ilyen problémánk.
2019. júl. 9. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rüh állatról emberre is terjed. Annyira, hogy ha mondjuk egy fertőzött ember után leülsz a buszon, akkor te is rühes leszel. Klassz program, mert a fertőzött embereknél még az ágymatrac elégetését is javasolni szokta a bőrgyógyász.
2019. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Itt van róla egy cikk:

[link]


Érdekes, itt a matrac megsemmisítését nem írták, a páromnak amikor mosószer allergiája volt, és elsőre a bőrgyógyász azt mondta, hogy de lehet hogy rühös, azonnal ezzel kezdte, hogy semmisítsük meg a matracot, főzzük ki a ruhákat és hasonlók.

2019. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tényleg elkaphatom akkor? Én olyat olvastam hogy más fáj fertőzi meg az állatot és más az embert. Érdekelne pár tapasztalat is. Miért kell megsemmisíteni a matracot? Az nem is érintkezik közvetlen az emberrel és az ágyneműt amiben alszik azt sem kell elégetni?
2019. júl. 9. 12:32
 4/14 A kérdező kommentje:
faj* és a végére .ot akartam tenni.
2019. júl. 9. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:

A rühatkából tudtommal egyféle van csak, valami más lesz az, amiről olvastál.

A matracos dolgot nem tudom, a bőrgyógyász mondogatta ezerrel a páromnak, hogy azonnal égessük el a matracot. De mivel akkor volt pár hónapos a matrac, valahogy nem voltunk fogadókészek erre az ötletre szerencsére, hiszen utána meg ki is derült, hogy nem az volt a baja.

2019. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom pedig több helyen olvastam, hogy nem lehet elkapni tőlük. Hogy mondhat ilyet egy orvos? Még nem is biztos és el kell égetni. Ez vicc. Akkor se kéne elégetni ha biztos hogy az lett volna a baja. Jó hogy nem hallgattatok rá.
2019. júl. 9. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is gáz volt nagyon, pedig egy fiatal dokinő volt.
2019. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most találtam erről egy szakirodalmat, ebben ez van, ezek szerint ez a jó, helyes infó:

"Az állatok rühességét más atkafajok okozzák, ez utóbbiak azonban az emberben nem, vagy csak minimális mértékben képesek elszaporodni. Ezért azután állatról emberre

terjedő rühesség csak igen ritkán alakul ki, és az a továbbiakban emberrőlemberre nem terjed."


[link]

2019. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nyugtató hír. Remélem hamar rendbe jön a cicám.
2019. júl. 9. 13:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy legyen! És bocsánat a kezdeti fals infókért, rosszul tudtam.
2019. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!