Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskáért?

Mit tehetnék a macskáért?

Figyelt kérdés
Anyukám kertes házban él, neki nincs háziállata. A szomszédunknak, akik már évek óta elköltöztek, volt egy cicája, akivel nem törődtek, nem etették. Átjárt hozzánk és anyukám megsajnálta, etette, azóta is rendszeresen ad neki enni. A házba nem engedi be, mert nem szobatiszta, aludni visszajár a szomszéd kertjében található melléképületbe. Amúgy már más szomszédok laknak ott, de ők sem gondoskodnak a macskáról. Egyik télen anyukám beengedte a verandára, de bepisilt és nagyon büdös volt, talán fiú macska. A probléma az, hogy anyukám nem tudja már gondozni a kertet, egészségi okok miatt szeretne Pestre költözni, emeletes házba. A cicát nem vinné magával, nincs alomhoz szokva. Nekem viszont a szívem szakad meg érte. Mi lesz vele ezután? Senki nem fogja gondját viselni, ráadásul idős állat. Én nem tudom befogadni, emeletes házban lakok, ráadásul nyulam van. Milyen megoldás lehetséges? (Ha van egyáltalán). Vállalnak még ivartalanítást ha már öreg az állat? Nem tudom lehet-e még műteni. Ahhoz hogy lakásban lehessen tartani, féregteleníteni is kellene, de persze ez a kisebbik gond. Tudna valaki javasolni valamit? Amúgy anyukámnak szoktunk segíteni a kerti munkákban, de nem tudunk hetente menni, nem lakunk közel egymáshoz és már hajthatatlan a ház eladásában, pedig próbáltam lebeszélni róla. Tudom anyukám nem túl felelősségteljesen cselekszik, hiszen vagy nem kellett volna elkezdeni etetni a cicát, vagy továbbra is gondoskodnia kellene róla. Annyi viszont a mentségére szolgáljon, hogy annak idején a macskát megsajnálta és nem tudta hogy pár év múlva megromlik az egészsége. És az most nekem nem segítség, hogy leírjátok, nem így kellett volna bánnia a cicával, habár igazatok lenne. Viszont én arra vagyok kíváncsi, van-e valakinek ötlete, mi lehetne a megoldás? Engem nagyon bánt a dolog.

2019. júl. 9. 13:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
De pontosan milyen kérdéseket szeretnél feltenni? Miben kell a macskás csoportok segítsége? Most megmondom neked mégegyszer, hogy esélytelen, hogy gazdát találj neki, mivel telis-tele vannak a szervezetek gyönyörű, fiatal macskákkal! Próbáljatok megbarátkozni a gondolattal, hogy nektek kell valahogy megoldani! Mennyire szelíd a cica?
2019. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

Milyen választ vársz?

A macskának gazda kell.

A gazda nemcsak etet, hanem játszik vele, féregtelenít, oltat, ivartalaníttat, ha beteg orvoshoz viszi stb..

A macska megszokja az alomra járást és a benti életet, ha idős akkor is, ivartalanittatni lehet ha nem beteg a cica akármikor.

A felelős megoldás hogy vagy bevállalod a cicát, vagy rádumálod anyud, vagy rádumálod a szomszédot akinél alszik, vagy rádumálsz egy másik szomszédot vagy ismerőst, vagy lepasszolod egy menhelyre/állatvédőkhöz, vagy elkezded hirdetni a macskát interneten.

2019. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ezek a válaszok teljesen jók és normálisak, azt az egyet leszámítva akinek válaszoltam is. Csak szeretnék megoldást találni, és remélni tudom hogy anyukám meggyőzhető és magával viszi, de otthagyni semmiképpen sem szeretném és nem is értem melyik mondatomból gondolta ezt bárki. Az ivartalanítást is megkérdeztem mert nem tudom hogy idős macskát lehet-e műteni. Erre is kaptam választ és köszönöm. Köszönöm mindenkinek aki kedvesen és normális hangnemben válaszolt és én azokra a kérdésemre akartam választ kapni amiket feltettem, szóval csak kizárólag erre vonatkozó válaszokat vártam és kaptam is. Szóval köszönöm mindenkinek át fogom gondolni a dolgokat, orvostól is megkérdezem az ivartalanítást, örülök hogy sokan írtátok hogy még alomra szokik, ez kicsit megvigasztalt és szerintem mivel már mindenre kaptam választ, köszönöm elég. Nagyon örülök hogy voltak akik tényleg segíteni próbáltak. Aki viszont nem tud szöveget értelmezni, szerintem nem kell itt olvasgatnia, csak a kérdéseimre szerettem volna válaszokat. Rossz érzés hogy az embert bántja valami és még beszólogatnak neki, ha majd az ilyen emberek is megtapasztalják ezt, gondoljanak arra hogy ez mennyire rossz érzés másnak is. Szóval szerintem lezárhatjuk a témát, csak azoknak szólt akik nem hozzátettek a dolgokhoz, még inkább lehúzták a hangulatomat, akik pedig segítettek azoknak köszönöm és minden tőlem telhetőt meg fogok tenni hogy a cicának az utolsó éveit szebbé tegyem. Köszönöm.
2019. júl. 9. 15:29
 14/25 A kérdező kommentje:
Egyébkét szelíd a cica szerencsére.
2019. júl. 9. 15:30
 15/25 anonim ***** válasza:

15-ös, elmész te a pichába!


Kérdező! Tudom, hogy nem vigasztal, de ahhoz képest még nem is érkezett olyan sok gáz komment! :) Ha valaki kicsit vehemensebb a témában, az azért van, mert jobban belelát az állatvédelembe, és elege van! Magam is mentek állatokat, és hidd el, annyira, de annyira gáz a helyzet! Ha nem vagytok benne, valószínűleg fogalmatok sincs róla! :(


Sajnos sokszor van olyan helyzet, amikor valaki tulajdonképpen segíthetne, lenne rá módja/kapacitása, de mivel ezzel azért valamelyest kilépne a komfortzónájából (mert egy állat bizony felelősséggel és nehézségekkel jár) mégis inkább megpróbálja másokra hárítani. Csakhogy azok, akik ezzel foglalkoznak, már nem bírják, összeroskadnak a rájuk nehezedő teher alatt. Rengeteg gazdátlan állat van, és ha elhelyezel egyet, jön helyette 5!!! Ha néha mások is bevállalnának egy-egy ilyen helyzetet, akkor sokkal előrébb lennénk! Ezért próbáltunk amellett érvelni, hogy gondoskosjatok ti a cicáról, mert egyszerűen nem megoldás az, ha a már amúgyis túlterhelt szervezetekre bízzátok ezt!

2019. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha szelíd a cica, és szereti a simogatást, akkor simán megszokja a benti életet! :)
2019. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Persze, lehet hogy az lesz hogy nálunk marad a cica. Nem csak rajtam múlik. Először orvoshoz kell vinnem, aztán jöhet a többi. Anyukámmal is meg kell beszélnem, ha már orvosnál voltam akkor tudok tovább lépni és ha minden jól alakulni esetleg mégiscsak vállalni tudja. Én ettől egyáltalán nem zárkóztam el, hogy mi helyezzük el, sőt én ennek örülnék a legjobban, de első az állatorvos lesz.
2019. júl. 9. 16:06
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyébként én egy percig sem gondoltam rá hogy menhelyre adjam a cicát. Még annak ellenére sem hogy néhányan írták. Viszont azt nem értettem az egyik kommentelőnél hogy miért vagyok én annyira rossz, mikor már írtam, nem lakok anyukámmal, nem is élünk közel egymáshoz, annyi kapcsolatom van a cicával hogy néha találkoztam vele. Viszont ismerem a sorsát és a történetét. Az nagyon bántana mégis ha ott maradna. Én anyukám helyében nem így csinálnám, nálam az állatok az elsők, hozzájuk igazítok mindent, a nyuszim oltására és orvosi vizsgálatára külön szabadnapot veszek ki, ha menni kell akkor nem munka után délután gyorsan elrohanok vele az orvoshoz, nem erre külön napot szánok. Mindent megteszek érte is, én is nagyon sajnálom az állatokat, engem is felbosszant sok minden. A macskát nem biztos hogy magamhoz tudom venni, mert a cica még mindig vadászik, és kis emeletes házban lakok, ahol egy kis törpenyuszi nagyon jól elvan, de egy macska már nem biztos, főleg a nyúl mellé lehet nem is tanácsos befogadni. Félek hogy bántaná. Az teljesen más mikor kiskoruktól össze vannak szoktatva, együtt nőnek fel stb. Szóval az lenne a legjobb ha anyukám magához venné, esetleg én pedig vállalnám az orvosi költségeket és az orvoshoz való szállítását ha majd arra lesz szüksége. Miután anyukám Pestre szeretne költözni, így a macskával kapcsolatosan is jobban tudnék neki segíteni. Ha a kiírt szövegemet elolvassa bárki is, abból jól látszik, hogy valójában bennem már nagyon sok lehetőség felmerült és nagyon sok mindenen gondolkodtam (ivartalanítás, alomra szoktatás), de nincs tapasztalatom idős macska szokásaival kapcsolatban, a fiatal rendben van, azoknál minden egyszerűbb. Azt is tudom, hogy elsősorban állatorvos fogja tudni megmondani azt hogy lehet-e ivartalanítani stb. Én csak azért kérdeztem meg, mert hátha van valakinek tapasztalata ebben, és hátha tud adni esetleg olyan tanácsot, ami nekem nem jutott eszembe és így együtt a többi emberrel kereshetek megoldást a macska problémájára, anélkül hogy egymást sértegetnénk. Persze hibás van a történetben, de ez jelenleg a macska helyzetén nem változtat. Az pedig mindenkinek egyértelműnek kellett volna hogy legyen hogy nem szeretném otthagyni a macskát és el szeretném kerülni hogy gondoskodás nélkül maradjon, hiszen akkor nem is írtam volna az egész kérdést hanem hagytam volna az egészet. Az a baj hogy a jót senki nem veszi észre, hogy próbálok segíteni egy magára hagyott, szomszéd macskán, aki ráadásul tőlem távol él. Pedig én is nagyon szeretem az állatokat. Ha én ott élnék a környéken, vagy nem lenne a nyuszim, már a kérdést sem írtam volna ki, hanem egyből magamhoz vettem volna, sőt nem csak most már sokkal korábban. Remélem azért jól alakulnak majd a dolgok és tényleg köszönöm annak aki segíteni próbált. Mindenképpen meg akarom oldani ezt a dolgot. Köszönöm.
2019. júl. 9. 16:38
 19/25 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen átjött a dolog, hogy segíteni szeretnél a cicán, bárcsak mindenki így gondolkodna! :) Csak próbáltam megmagyarázni, hogy miért árad sok válaszadóból az agresszió, amit itt lehet tapasztalni! Mindenesetre szurkolok nektek, hogy találjatok megoldást a cicának, a nyuszi miatt tényleg jobb lenne, ha anyukád fogadná be, eddig valamiért azt hittem ketrecben van, nem nagyon van tapasztalom nyulakkal, de akkor nyilván ki van engedve!
2019. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igen a nyuszi szabadon mozog, kivéve egy-két helyiséget (fürdőszoba, konyha), de szoba és előszoba szabad neki. Éjszaka meg amikor nem vagyunk itthon akkor csak a nagyszobában lehet, de egyébként kiengedjük még onnan is.
2019. júl. 9. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!