Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy egyszer...

Miért van az, hogy egyszer szereti egyszer nem az adott kaját?

Figyelt kérdés

A két kölyök macskám, baromira válogatós és megnehezítik a mindennapjainkat.

Rendelünk bizonyos típusú tápot, alutasakosat, adunk nekik nyers, főtt húsokat /csirke, nyúl/, de úgy vannak, hogy egyik nap esznek mint az állat, a szó szoros értelmében rengeteget, utána két napig szinte alig, vagy csak épp pár falatot, ugyanazokból a kajákból, ételekből.


Aztán itt rohad ránk a csomó macskakaja és most is azt várja, hogy adjak neki enni.

De semmit nem fogad el...

Mi a fenét csináljak??

Az orvos szerint semmi baja


2019. júl. 10. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a saját kérdésedet. Egyik napon túleteted őket, jól bezabálnak, utána persze, hogy 1-2 napig nem éhesek, vagy nem annyira.

Javaslom, mérd le a súlyukat, és nézz utána, hogy nagyjából mekkora adag táp, vagy hús ajánlott a súlyukhoz mérten.

2019. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

" a szó szoros értelmében rengeteget "

Ha túleszik magukat, evidens, hogy a következő étkezésnél még nem éhesek.

Általában tudni lehet, mennyi súlyú-korú cicának mennyi az ajánlott napi adagja. Egyébként a cicák hajlamosak válogatni. ha kiszolgálod, mindig válogatni fog.

2019. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez kölyök macskák esetében fura, de nem elképzelhetetlen. :)

Mindig nagyjából ugyanakkor adjál nekik enni. Ha nem esznek, esznek a következő etetésnél. Éhes macska eszik jeligére. Száraz táp és víz mindig legyen nekik kirakva.

Konkrétan hülyének néznek. Össze-vissza töröd magad kényük kedvük szerint. Ha alapvetően megeszik azokat az ételeket, amiket adsz nekik, akkor nem kell parázni. Ha hajthatatlan vagy, akkor beletörődnek, hogy ez most nem jön be, és enni fognak. Az éhségük erősebb, mint az, hogy hülyére vegyék a gazdit.


Azért azt vedd figyelembe, hogy amikor nagyon meleg van, az étvágyuk sem az igazi.


Amúgy mi most az öreg macskámmal játsszuk ugyanezt. :) Próbálkozik a szentem, csak hát engem nem most szedtek le a falvédőről. A vége mindig ugyanaz, megeszi végül a kaját. :)

2019. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nálam ez a nem adok mást neki dolog nem jött be. Ha következő etetésnél ugyanazt a kaját adom neki (természetesen nem a maradékot, hanem frisset és mindig ki mosom a tányért), inkább képes nem enni akkor sem. Beleszagol, max belenyal és szarik rá. Aztán majd jönnek megint fél óra múlva és úgy nyávognak mint akiket nyúznak, az egész utca ezt hallgatja kb, mivel kinti-benti macskákról van szó.

És igen, gondoltam arra, hogy csak szeretet hiányosak, stb, de ez sem igaz, mert napi több órát van velük foglalkozva, most is kimentem játszani vele, simogatni, de baszik rá, csak azt várja, hogy valami exra kaját adjak neki.

2019. júl. 10. 13:21
 5/12 A kérdező kommentje:

Száraztápot is csak úgy eszik meg, ha szó szerint kb a szájukba adom.

Fekszenek, aztán odarakom elé szemenként, úgy esznek belőle. A tányérból nem eszik meg.

Pedig már 5 féle különböző tányérban adtam nekik, akkor sem.

Egy ideig a Whiskast szerették (tudom, hogy hulladék, de mellé ott a prémium kitten táp + hús), mert mást nem voltak hajlandóak enni.

Most már odáig jutottam, hogy vehetek bármilyen tasakos ételt, mindig az van, hogy egyszer megeszi, másnap otthagyja.

Az meg szerintem nemnormális, ha csak ilyen alutasakos szeméten éljen, meg az sem, hogy csak húst egyen. Mivel a táp evés is nagyon nyögvenyelősen megy.


Most pl. főtt nyúl húst adtam neki, már az sem jó.... Akkor még is mit?

2019. júl. 10. 13:25
 6/12 A kérdező kommentje:

Mivel kettő van, az egyikre jellemző ez, ha nagyon éhes, akkor bezabál este, mikor már rájött, hogy úgy sincs más étel.

Az nem is nagyon nyávog, max ilyen pici hangja van ritkán, de a másik baromi nehéz eset. Mindkettő egyébként barátságos, szelíd, kedves macska, játékosak.

De ezzel az idétlen keserves nyávogással az őrületbe tud kergetni, az éhség + a válogatása miatt. Ő inkább nem eszik, minthogy megegye, ami nem jó épp neki.

2019. júl. 10. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, mert tudja, hogy ha keserves nyávogásba kezd, akkor úgyis adsz neki mást. Ne adj neki!


Te is megmondtad, ha éhes, bezabál. Akkor mi a gond? Nem tudom, menyire kölykök, de 3 hós korukig napi 4x kell nekik adni, utána 3x, majd 1 éves kor után 2x. Ezeket az alkalmakat oszd be! Megeszik amennyit megeszik, plusz száraz táp legyen kitéve. Ne adogasd a szájukba, ne csinálj magadból majmot. Nézd meg az adagolási útmutatót, ami egy ajánlás, kiindulási alap, és majd kitapasztalod, hogy mennyire van szükségük.

2019. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. 4 hónaposok. Áldatlan többször esznek kis adagot.
2019. júl. 10. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Vehetsz nyugodtan 5 féle kaját, de váltogatva add nekik!

A jóltartott macska válogatóssá válik, ezt nálunk is tapasztaltam, de sokaktól hallom.

Kétszer egymás után már megunják ugyanazt és akkor jön a válogatás.

Nálunk nem divat, hogy a száraztáp egész nap kint legyen (el is megy az aromája, akkor meg azért marad ott) egy nap 2x, reggel és este kapnak enni ugyanabban az időben, közte semmit, így megszűnt a gond a kaja körül.

Sokszor nem is voltak éhesek, csak unalmukban akartak foglalkoztatni, akár félóránként is, na ezt szüntettük meg.

2019. júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nálunk is így volt. Reggel száraz tápot kaptak, este nedveset, közte semmit. Viszont megöregedett az egyik cicc, és nem bír egyszerre annyit enni, többször kell neki adni, ezt észrevettem rajta. Mivel ez a szitu nekem is új, nem így voltunk szokva, ezért megpróbál hülyét csinálni belőlem.

Én most kint hagyom a szárazat (igaz, csak kevéskét teszek ki neki), és simán elnyammogja a nap folyamán, ezen kívül reggel és este kap egy kis nedves kaját. Most nyáron amúgy is kevesebbet eszik.

2019. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!