Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak szabad adni nyers...

Macskáknak szabad adni nyers tojást?

Figyelt kérdés

Kérem olyan írjon aki tapasztalatból mondja, hogy nem lett e semmi baja a macskának.

Köszönöm.


2019. júl. 10. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Én ezt állatorvossal beszéltem meg és igen, szabad adni, de csak a sárgáját. A túlzott fehérjebevitelre érzékenyek a macskák, tönkremegy a veséjük.
2019. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Simán.
2019. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Lehet adni persze. Fenyesiti a szőrüket is :)
2019. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Lehet és képzeld a kinti macskák meg sem kérdeznek senki, mikor 1-1 fészket kirabolnak.

A macska egy komoly ragadozó méretéhez képest. A ragadozóknak meg kedvenc csemegéjük a tojás.

2019. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
A szalmonella miatt TILOS! Csak fürjtojá2s mehet nyersen, a tyúktojást hőkezelni kell.
2019. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

#4

A madárfészekben a tojás legjobb esetben is akkora mint egy nagyobb babszem, tehát tartalomban nem mérhető össze egy tyúktojással.

Én is úgy tudom, hogy csaj a sárgája adható, nagyjából heti 2x.

2019. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

"Nyers tojás


Sok helyen kapnak a cicák nyers tojást, egészben, csak a sárgáját, csak a fehérjét, kikeverve stb. A nyers tojás alkalmanként nem okoz problémát a macskáknak, rendszeres fogyasztása esetén azonban különböző bőr- és látásproblémák jelentkezhetnek. A nyers tojás tovább a szalmonella-fertőzés veszélye miatt sem javasolt."

Idézet innen:

[link]

2019. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, én szoktam is adni, persze túl sűrűn nem szabad és jó helyről legyen a tojás, lehetőleg házi.
2019. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, és egyaránt ment a zöld mindenkinek. Igen én is a szalmonella betegségtől tartok. :/

De ahogy látom sokan adnak a cicájuknak tojás sárgát. :)

2019. júl. 10. 16:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Maga a nyers tojás nem Salmonellás, csak a tojáshéjon lehet Salmonella.
2019. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!