Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bent tartott 8 hetes cicák...

Bent tartott 8 hetes cicák hordozhatnak toxoplazmózist?

Figyelt kérdés
Az anyjuk kijár, de 8 éves, szerintem rég átesett rajta. Nem kaptak anyatejen és száraz junior tápon kívül semmit. Naponta van cserélve az alom. Karmolás is terjeszti amúgy emberre?
2019. júl. 10. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem és nem
2019. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) nagyon szeretem őket, alig vártam hogy jöjjenek. Csak nem akarok kockáztatni.
2019. júl. 10. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűbb hogy rosszul megmosott gyümölcs/zöldség miatt kapod el, mint macskától. Ráadásul életed során csak egyszer kapod el. Ha nem vagy épp úgy terhes hogy nem estél még át rajta, akkor semmi problémát nem tud okozni. :)
2019. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, mert korábban negatív voltam és a mostani szűrés nemrég volt, eredmény még nincs.
2019. júl. 11. 06:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányok jó ha gyerekkorukban átesnek rajta.Ha van cica a családban szinte minden kislány védett lesz felnőttkorára, ha terhes lesz.

Nálunk legalábbis így volt.Nagyobbik lányomnál megnézték vérből mikor terhes lett, és volt ellenanyag a vérében, tehát átesett a fertőzésen valamikor.A kisebbik lányom megnézette magát szintén, ne akkor kelljen ha már terhes, és ő is védett a betegséggel szemben.

Köszönhető ez a cicáinknak, akikkel együtt nőttek fel.Vagy lehet zöldség-gyümölcstől is.

2019. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen ezt hittem en is... 6 eves koromtol 16 eves koromig volt hogy egyszerre 6 cica volt, egy bent is-kint is, takaritottam is oket, meg is karmoltak allandoan, kertbol zabaltam kiloszamra a mosatlan gyumolcsot. Nem tudom hogy miert nem kaptam el. Most meg parazhatok.
2019. júl. 11. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunk is negatív csak szólok Ne nyúlkálj az alomba
2019. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!