Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy a kiscicám beteg?

Lehet, hogy a kiscicám beteg?

Figyelt kérdés
Ma napközben lettünk figyelmesek arra,hogy az új szülött kiscicák akik kb.15 naposak rosszul vannak.Gondoltuk semmiség időjárás.Ma estére az ínyűk fekete,és az anyuktól szopnának,de valahogy nem tudnak,pedig az anyuk engedné.Mi próbáltunk szoptatni,ilyen itthoni "fecskendővel" és tehén tejjel tudom nem a legjobb nekik.Mit csináljunk velük?Gyors válaszokat kérek ha lehet.
2019. júl. 10. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos.
2019. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fekete-e, nem e kékes?

Ha kékes akkor oxigénhiány vagy keringés... Viszont a cicák színe milyen?? Mert ha fekete a szőrük, akkor előfordul a sötét vagy feketés íny!

Orvoshoz el kellene őket vinni. Az sem kizárt napok óta nincs teje az anya cicànak!!! Nézztek meg, hogy nincsenek-e kiszáradva a kicsik. Borda fölött a bőrt össze kell csípni, ha azonnal vissza ugrik akkor rendben, viszont ha lassan, akkor ki vannak száradva. Ebben az esetben is sos orvos!

Tejpótlóval kellene öket cumiztatni, de gondolom hirtelen azt ilyenkor nem tudtok kitől kérni! :( Azzal is 3óránként etetni őket. Én nagyon sok kiscicát felneveltem így. Jelenleg is volt 8db, mert cicàkat is mentek.

2019. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem írni, hogy ha esetleg laktózmentes tejetek van otthon, akkor a semmitől sokkal jobb. Meglangyítani és fecskendőből szép lassan kell adagolni nekik és akkor nem nyelik félre. Viszont ez is csak egy sos megoldás, mert nem táplálja őket úgy. Illetve ha nincsenek jól, lehet nem is fogadjàk el!
2019. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen az egyik cica fekete de annak az ínye nem fekete,csak a másik cicának ami tarka😩
2019. júl. 11. 05:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ma is megnézem a cicák állapotát!
2019. júl. 11. 05:54
 6/12 A kérdező kommentje:
2cica született egy tarka és egy fekete.Ez volt az anya cica első szülése.A nappaliban helyeztük el a cicák helyét.És anya mondta is,hogy milyen büdösek,azt mondta rakjuk ki a teraszra a őket.Elleneztem.Mivel nekünk van méh pár cicák és kiskorában az egyik eltünt,mert kiraktuk egy picit őket a levegőra.Ma reggel megyik ki megnézni mivan velük,az anyát kicsit kiveszem,1 cica van ott és halott,a kis fekete.Olyan pózba volt,hogy azt gyanízom,hogy az anya ráfeküdt és meghalt.Mivel ilyen gyakran volt,hogy ráfekszik a cica nyavajog és nem száll le róla.A tarka cica eltünt.Ilyenkor mitcsináljuk😔
2019. júl. 11. 06:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk amikor meghalt egy kismacska az anya egyszerűen megette, ne haragudj a nyers fogalmazásért, de így volt, El tudom képzelni hogy ez történt az eltűnt kismacskával. Ha szeretnétek hogy legyen több cica is akkor szerintem a bajt megelőzendő szülés után gyorsan nézessétek meg az anyát van-e teje minden rendben van-e. Azonban erősen ajánlom az ivartalanítást, verekedéssel párzással a macska igen komoly betegségeket tud összeszedni. A mi kandúr cicánk nemrég pusztult el AIDS-esbetegsége volt ( embert nem fertőz!) Ez is testnedveken keresztül terjed mint az embernél, jobb estben az állat csak hordozó, rosszabban beteg is, nálunk ez volt :(
2019. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó válaszadó.Liket akartam nyomni.Végül a másik cica is meglett ott volt az anyánál csak szerintem ezt is agyon nyomta.Igen az állatorvos lesz a jó döntés!Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2019. júl. 11. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Érdekes egyébként hogy az állatok csinálnak ilyet ha baj van az egyik kicsivel akkor bocs az egyenes válaszért megölik. Nyílván látta hogy nem életre valóak a kicsik. Persze lehet megmenekültek volna ha orvoshoz viszed őket nem itt kerdezősködsz és húzod az időt a válaszokkal stb.
2019. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És mégis este 10-kor hova vigyem???
2019. júl. 13. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!