Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az illatos úton mik a feltétel...

Az illatos úton mik a feltételek egy kutya örökbefogadásához? Pl saját lakás szükséges, mennyi munkaviszony?

Figyelt kérdés
18 múltam, anyukámmal élek(ő beleegyezett, hogy saját felelősségre hozzak). 3 hónapja dolgozom. Van már egy kutyám és egy cicám. Anyagilag belefér, helye, időm lenne rá is.
2019. júl. 11. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2019. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Mi próbáltunk örökbe fogadni de joforman azt is tudni akarta mikor sz4rok... Jol összebalhèztam a nővel otthagytam a francba (9eves felig vak + suket kutytust szerettunk vna)


Eletem legjobb dontese volt h vettem egy kicsit.

2019. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az illatosi gyepi, az nem menhely, ponthogy nem nagyon érdekli mit csinálsz a kutyával. De vannak bizonyos feltételek. Egyes, nem írja. Tapasztalat, aki fogadott örökbe a föritől?
2019. júl. 11. 11:17
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem fővárosi, hanem megyeszékhelyi, folyton rinyáló, hogy "jajdeszegényekvagyunkadjatokpénztadománytkajátmindent" menhelyről akartam örökbe fogadni, de letettem róla. Olyan feltételek voltak, hogy lakásba nem, udvarra nem,területőrzésre vagy bármi őrzésére nem, kenelbe nem, megkötve úristen hogy képzeli bárki, nem adnak kutyát!!!Gyerekhez nem, idős személyhez szintén nem.Kijöhetnek bármikor ellenőrizni, hogyan tartom, MEGBÜNTETNEK, ha nem megfelelően.

Befogadtam egy utcán kóborló kutyust.A gazdája meghalt.Chippeltettem, oltattam. Ennyi.

2019. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudom, ezek a sima menhelyek, tőlük szinte lehetetlen, de gyepin örülnek, ha vki elviszi őket, mert amúgy el lennének altatva, meg ott még ivartalanítási mizéria sincs, szóval nem veszik annyira komolyan. Ott valóban életet mentesz. Viszont az tényleg lutri, mert nem nagyon ismerik a kutyákat. Nagy körülbelüli leírást adnak róla, a többi felől nem kapsz biztosítást. DE, azért itt is van pár alap feltétel, erre lennék kíváncsi, hogy ha nincs saját lakásom, mert anyukámmal élek, meg csak 3 hónapja dolgozom, az akadály-e? Ha amúgy el tudom látni megfelelően, tudok vele foglalkozni napi több órát és csak szeretni szeretném.
2019. júl. 11. 12:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi már kétszer fogadtunk örökbe Illatos útról. Jóformán csak ráböktél a kutyára és már írták is a papírokat. Meg se kérdezték hogy kinti vagy benti kutya lesz-e vagy hogy egyáltalán el tudjuk-e tartani.
2019. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, akkor nem akadnak fent ezeken, amúgy mikor és milyen kutyust hoztatok ki?
2019. júl. 11. 12:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi csak megnézni mentünk egy kutyát, a csávó megkérdezte hogy lakásba vagy kertbe visszük, mondtuk lakás, mondj oké (ha kertet mondunk, akkor is ugyanezt mondta volna 100%,mert csak rutinból kérdezte).


Aztán elkezdett rábeszélni, hogy naa vigyük el most azonnal, nembaj hogy először vagyunk itt, szeret minket a kutya stb. hozza a papirokat csak alá kell írni.


De még nem hozhattuk haza mert felújítunk.

Tehát konkrétan rádtukmálják a kutyát, nincsenek nagyon merev feltételek.

2019. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gyepiről gyakorlatilag feltétel nélkül hozhatsz kutyát.



Szerintem a menhelyek már eléggé túlzásba estek. Kollégámék akartak menhelyről kutyát hozni, végül vettek egyet jófogásról szapitól. :( Pont a már-már irreális feltételeik miatt. Kicsit visszább kéne venniük, így csak támogatják a szaporítást. Ugyanerre a menhelyre telefonáltam be, hogy kujtorog a faluban egy fiatal kutya néhány napja, azt mondták, be ne vigyem fullon vannak. Gondoltam jó, akkor hazaviszem (bár van 2 kutty otthon) és megpróbálok gazdit keresni neki. Sajnos aznap már nem találtam sehol, másnap meg véresen kinyúlva feküdt a járdán, mesélték. Valószínűleg elütötték, és még a járdára felvonszolta magát.



Mérges voltam, mert szinte alig akad olyan ember, akinek hajlandóak kutyát kiadni, így viszont elpusztult egy állat. :(



Értem én, hogy azért legyenek feltételek, persze, de túlzásba esnek, és visszanyal a fagyi.

2019. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, akkor lemegyek hamarosan.

(És az sem lenne gáz nekik, ha albérletbe laknék gyári munkásként?)

2019. júl. 11. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!