Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy cicám, jó ötlet mellé...

Van egy cicám, jó ötlet mellé egy másik?

Figyelt kérdés

4 hónapos kandúr kiscicám egy hónapja van nálam. Sajnos nagyon unatkozik, pedig sokat foglalkozom vele, rengeteg játéka van, komplett kaparóbútora, mégis sír, ha egyedül van hagyva. Nekem viszont muszáj dolgoznom. Gondoltam talán egy kedves kislány cicával eljátszanának, mert úgy veszem észre leginkább azt szeretné, ha kergetném, vagy a kezemmel birkózik, szóval ahogy a cicák egymással szoktak játszani.

Szerintetek boldog lenne, ha hoznék neki egy társat?


2019. júl. 12. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem jó ötlet, de kandúrt vigyél és szintén kismacskát. Ha benézed az ivarzásukat, akkor könnyen összejön egy nem várt alom cicus.
2019. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Két fiú nem fog a későbbiekben balhézni?

Egyébként tegnapelőtt lett töketlen a szentem:D

Szóval kismacska biztos nem lenne, nem is akartam volna amúgy, és a lány is ivartalanítva lesz.

2019. júl. 12. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem korai még, egy hónap alatt ti sem szoktatok még össze.

Hosszú távon jó ötlet még egy cica, de majd ha már magabiztosan az ő területe lesz a lakás. A sírás pedig nem egyenlő az unalommal, ha amúgy játszol vele.

2019. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"majd ha már magabiztosan az ő területe lesz a lakás."

Szerintem ez pont nem jó ötlet, ha már az ő területe a lakás akkor nehezebb lesz hozzászoknia hogy a másik is ott van esetleg bánthatja is ha domináns hiába van ivartalanítva.

2019. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi kollégától befogadtunk egy alig 5 hetes kiscicát. Kis kandúrt.

Szegényke két napja volt nálunk, de annyira belebetegedett az anyja és a testvérei hiányába, hogy majdnem belepusztult. Pedig a lányom dédelgette, játszott vele, de mégis.

Harmadik nap az állatorvostól befogadtunk neki egy 3-4 hónap körüli szintén kandúrt.

Az első pillanattól össze vannak nőve. Nagyon nem bántam meg, hogy befogadtuk a másodikat.


Sosem volt közöttük komolyabb veszekedés, időrendben ivartalanítva is lettek, rögtön, ahogyan az első jeleket megláttam. Jelölgetni sem jelölgettek soha.


Támogatom az ötleted, hogy legyen társa, de mindenképpen nagyon pici cica legyen, hogy könnyen elfogadja. Mondom ezt laikusként.

2019. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát inkább most, mint később, nagyobb az esély, hogy összeszoknak. Az biztos, hogy kisebb korukban jól eljátszanak egymással az alomtestvérek, de két "idegen" macska esetén nem tudom, mi a helyzet. Később is jó társai lehetnek egymásnak, még ha nem is folyton egymással foglalkoznak, de lekötik magukat egymás figyelgetésével.

Azért az összeszoktatásnál legyél okos, biztos találsz erről cikkeket. Nehogy az első macskád főnöknek érezze magát és terrorizálja az új jövevényt.

Szerintem a nemük mindegy, főleg, ha ivartalanítva vannak. Bár valamiért én is fiú cicára szavaznék a fiú mellé.

2019. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal még a cica, szerintem most minden további nélkül megszoknák egymást. Szerintem jó ötlet, de minél hamarabb.
2019. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, hogy az ivartalanított, fiatal nőstény cicám magányos. Belevágtam ideiglenes befogadásba, és kiderült, hogy rühelli a macskákat (az embereket szereti), a legjobb, amit el tudtam érni az az ignorálás volt, amúgy meg fúj és támadna. Az ideiglenes befogadás jó ötlet lehet, ha nem vagy biztos a dolgodban, de ki szeretnéd tudni, hogy működhetne-e.
2019. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!