Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elképzelhető, hogy bántották?...

Elképzelhető, hogy bántották? Vajon fog még szelídülni?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 1 éves macskánk, az utcáról fogadtuk be három hónaposan. Akkor nagyon barátkozós volt vadidegenek felé is, de azután lassan bezárt: ahogy hozzánk egyre inkább ragaszkodó lett, úgy zárt idegenek felé, pedig rendszeresen visszük pl. a szüleimhez.


Elfogadja őket, szeret is ott lenni náluk, de alig-alig engedi magát megsimogatni idegennek. Anyám elmélete az, hogy a cicát kölyökként bántották, azért ilyen.


Igaz lehet? Vajon fog szelídülni, nyitni feléjük is, vagy csak velünk lesz ilyen nyitott most már mindig?


2019. júl. 12. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ilyen marad, ez a macska személyiségétől függ, meg talán attól, hogy amíg felnő, milyen sűrűn találkozik idegenekkel, és ezáltal milyen impulzusok érik. Ha bántották volna, akkor kiscicaként is vad lett volna. Nekem négy cicám van, kettő totálisan pánikol az idegenektől, az egyik barátságos velük (őt én neveltem cumival), a negyedik meg le se tojja őket.
2019. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy az enyémet nem bántották, mégis ilyen, de szerintem ezzel semmi gond nincs. A macskák szeretik a rutint, a megszokottat, ennyi az egész.
2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor kicsi volt,szeretetre vágyott és sokaktól próbálta megszerezni. Már van gazdája,tőled megkapja a szeretet,mástól már nem kell neki.
2019. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. júl. 13. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!