Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az mennyire van rendben,...

Az mennyire van rendben, hogyha napi 30 gramm tápot fogyasztanak a macskák?

Figyelt kérdés

5.4 Kg kiszerelésű Acana száraztáp 3 hónap alatt fogyott el, úgy hogy 2 macskám van.


Sajnos nem tudom figyelni nagyon, hogy mikor melyik

mennyit eszok, eleve keveset vagyok otthon, de nagyjából ugyanannyit esznek... A kisebb egy kisnövésű, 4 kilós, de nem sovány cica, a nagyobb pedig közel 6 kiló, jó hosszú, nem kövér.

Mindkettő nőstény és kb. 3 évesek, ivartalanított benti cicák.


Talán a kisebb az amelyik többet eszik, de az is lehet, hogy csak többször.

(ki van neik téve a táp minden reggel, úgy 75 gramm, de este egy kevés megy a kukába, mert azt már valamiért nem eszik meg)


Szóval, az hogy egy 5.4 kilós táp 3 hónapra elég nekik, az azt jelenti, hogy kb. 30 grammot fogyasztanak naponta. Ez nem nagyon kevés?


Acana naracssárga táp amit kapnak, főleg csirkés.

De kapták már a zöld bárányosat is, azt is ilyen sebességgel fogyasztották.


Volt néhány nap, hogy Whiskast kaptak, amíg vártuk a futárt az Acanával, és abból a 300 grammos kiszerelés 2 nap alatt fogyott el.

Vagyis abból kb. 75 grammot ettek naponta.



2019. júl. 16. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A táp hátulján van etetesi útmutató, azt írja egy 5 kilós macska napi adagja 75 gramm.


Az, ha valóban naponta ketten együtt 30 grammot fogyasztanak, nagyon kevés, konkrétan éheznek. Csak ezt eszik, vagy kapnak mást is a nap folyamán?

2019. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fejenként esznek 30-30 grammot, ahogy számoltam.


Az a baj, hogy az Acana honlapján írják, hogy nagyon szubjektív, hogy mennyit kell fogyasztania egy macskának egy nap, az amit Ők írnak csak irányutató.


A másik, hogy ugymond nyílt titok, vagy csak legenda (nem tudom), hogy a tápok csomagolásának hátuljára direkt magasabb napi adagokat írnak, hogy hamarabb fogyjon el a táp és így hamarabb vegyen a gazdi újat...


A Whiskasra egyébként az van írva, hogy 5 kg-os macskának a 65 gramm ideális / nap. Na abból valamivel többet is fogyasztottak...


Az Acana mellé állandó jelleggel nem kapnak mást, csak néha lazacolajat, Orijen vaddisznós jutalomfalatot, de csak 1-2 darabkát (100%-os szárított hús) havi 1-2* nyers pulykaszívet, csirkemájat, daráltmarhahúst, stb.

Hébehóba valami random alutasakosat, vagy konzervet.

2019. júl. 16. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A Whiskasból azért esznek sokkal többet, mert az rossz minőségű, kevés benne a tápanyag. A jó minőségű tápokból kevesebbre van szükségük a macskáknak, mert abban a tápanyag is több.
2019. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fenének tartasz akkor macskát?
2019. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4. ?
2019. júl. 16. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont valamelyik nap néztem egy macskás műsort, amiben egy állatorvos mondta, hogy nagyon nem szereti az etetési útmutatókat a csomagolások hátulján, mert a gazdák szentírásnak veszik, holott minden macska más. A 30 gramm nekem nem tűnik egyébként vészesen kevésnek, tekintve hogy minőségi tápról van szó, azok táplálóbbak. Én azt mondom így látatlanban, hogy minden rendben velük, de ha aggódsz, akkor kérdezz rá állatorvosnál ha legközelebb viszed őket.
2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Én a saját macskáimat elnézve a nőstényeim eleve kevesebbet esznek. Figyelj,ha nekik ez így jó,akkor mást nem tehetsz.


De remélem a táp mellé kapnak húst (csirke) és magas hústartalmú (pl Animonda carny) konzervet is.

2019. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!