Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegen macskákat hogyan lehet...

Idegen macskákat hogyan lehet összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Nekem van két macskám, és anyukámnak is. Úgy alakult, hogy oda kéne adnom a két macskámat anyukámnak. De az ő két macskája nem igazán tűr meg más macskákat, a szomszéd kiscicát is elkergetik. Valami megoldás mégis jó lenne, menhelyre nem akarom adni, és idegennek se szívesen, bár ha nem lesz más megoldás, az lesz. Anyut viszont már ismerik, tudom, hogy nála a legjobb kezekben lennének, ennek örülnék a legjobban. Össze lehet barátkoztatni valahogy őket? Csinált már valaki ilyet, és sikerült? Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 17. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Válaszd ki az egyik cicádat és dörzsölj egy zsepit az álla alá, hogy rajta legyen a szaga, majd külön-külön anyud cicáival szagoltasd meg és mikor enni kapnak tedd a zsepit a táljuk alá (így a macska szagát jó dologgal kötik össze). Ezt megcsinálhatod párszor.

2. Mikor először találkoznak legyen köztük valami elválasztó, de meg tudják szagolni egymást. Ezt jó párszor ismételjétek meg.

3. Fal nélkül találkozzanak. Az nem baj, ha kezdetben fújnak egymásra. Ha megszagolják egymás orrát és fenekét, akkor nyert ügy, valószínűleg nem lesz gond velük. Ha verekedni kezdenek azonnal válaszd szét őket és vidd el az új cicát.

Innentől, majd írd meg privátba, hogy mi történt az első találkozáskor és akkor majd mondom, hogy mit tegyél, persze csak akkor, ha szeretnéd. Fontos, hogy a két macskát NE egyszerre mutasd be, hanem külön-külön.

2019. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Van hogy könnyen van hogy nehezen. Van egy macskám akit 1 éve hoztunk ide. Még mindig nem teljesen fogadták be. De mondjuk ő is tehet róla de ilyen a természete. Még néha engem is végig kerget a kerten.
2019. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!