Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tartják hülyeségnek?...

Miért tartják hülyeségnek? Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Van három nőstény és egy kandúr cicam.

El szeretném már évek óta vinni őket ivartalanításra,de eddig nem volt pénzem.Most értem el azt a kort,hogy diákmunkára tudjak menni.Jelenleg is ott vagyok és ha megkapom a fizetésem elviszem a cicáimat műtetni.


Mondtam is szüleimnek,hogy én erre szeretném költeni a pénzem,de ők nem engedik.Szerintük hülyeség és felesleges.



Az egyik cicám 4 éves 3 alomnyi kiscicája volt már.A másik 3 éves neki egy volt.A harmadik nőstény pedig egy éves neki egyszer sem volt még és remélem ez így is marad.

A kandúr még kicsi 12 hetes lehet őt utcáról mentettem.

Minden évben én gondoztam a kiscicákat ha esetleg elpusztultak én ástam el őket és én sírtam értük.Többszőr hazudtak már,hogy kell a munkatársaiknak cicus és elviszik nekik.Ilyenkor kirakták őket valahol az erdőbe :(

Emiatt is sírtam,hogy lehetnek ilyenek.

Én akkor is és most is minden tőlem telhetőt megteszek értük.Már nem viszik őket el,mert feljelentéssel fenyegetőzőm.


Nem akarják,hogy erre költsem a fizetésem.Azt akarjak vegyek inkább ruhákat magamnak.

De én már évek óta el akarom vinni őket ivartalanításra és meg is fogom tenni velük vagy nélkülük.

Hogyan győzhetném meg őket,hogy ez a helyes út?

Nekik egy forintba sem kerülne csak jó lenne ha nem kellene buszoznom a cicákkal,mert lehet fel sem engednek ha vissza fele még az altató hatása alatt lesznek.



2019. júl. 19. 15:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki az elhatározásod mellett! Örülök, hogy ennyire fontosak neked a cicusaid és pont ezért ha szereted oket vedd a kezedbe a sorsukat.

Kitartás!:) Remélem, hogy minden rendben lesz!

2019. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Elismerésem neked, csináld meg amit elterveztél!


A szüleid figyelmét viszont kérlek hívd fel arra, hogy az állatelhagyás bűncselekmény, pénzbírság és akár börtön is járhat érte.

2019. júl. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha a szüleid most elismernék, hogy igazad van, és nem csak egyéni hiszti, hogy a macskákat ivartalanítani akarod, ezzel azt is kimondanák, hogy ők viszont nagyon rosszul csinálták a dolgot éveken át.

Most már a saját arcuk védelmében ki kell tartaniuk a régi döntés mellett: nem kell foglalkozni a macskákkal. Ha mégis ki tudnák mondani, hogy "rosszul gondoltuk" minden elismerésem az övék.

Ha eddig nem jutnak el, de legalább téged nem akadályoznak, esetleg segítenek (lehet, hogy ők visznek el autóval?), már az is nagy eredmény.

Elismerés a kitartásodért!!!

2019. júl. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleim szerint se kell az ivartalanítás,drága meg felesleges macera.De én elvittem őket,két mentett nőstény cica kizárólag bent tartva.Igenis kell az ivartalanítás,nem kell a felesleges szaporulat van elég kidobva,utcán kóvályogva...Ráadásul néhány betegséget is megelőzöl vele.Ne foglalkozz velük az enyémeket se tudtam meggyőzni soha,vidd el őket és ennyi.Igazat adok neked én is.
2019. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves és lelkesítő szavakat :)

Mindenképp elviszem őket és úgy néz ki fuvart is kapok :)

2019. júl. 21. 14:53
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz erről meggyőzni azokat a szülőket, akik abban a szellemben nevelkedtek, hogy a macska egyfajta fogyóeszköz. Tudom én is ismerek ilyeneket. Ettől nem feltétlen rossz emberek, csak egyszerűen képtelenek együttérezni azokkal, akiknek viszont fontos.
2019. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!