Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macskákat át...

Kinti-benti macskákat át lehet szoktatni csak benti macskává? Kínzás lenne nekik?

Figyelt kérdés

Költözés miatt csak lakásba tudunk menni. A cicák kint születtek, kóbor cicák voltak, utcáról lettek befogadja. Azóta kinti és benti életet élnek, szobatiszták (kimennek ha ki kell), szeretnek jó időben kint csavarogni. Bent is szeretnek lenni, bent alszanak, jönnek a simogatásért, bújósak stb.

Olyan otthonosan elvannak kint is, nagyon megviselné őket a lakásban élés? Volt már valaki hasonló helyzetben? Úgy érzem elvennék a fél életüket.


2019. júl. 23. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosságal át lehet.

De tény hogy eleinte megviselné őket,de lassan megszoknák

2019. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már atmentem ezen. Ivartalanítani mindenképp ki kell, anélkül nem fog menni.

De jól elvannak bent. Sok játék, mászó lehetőség kell. Ha többen is vannak, akkor egy nagyobb macskabútort mindenképp ajánlok. A minőséget viszont érdemes megfizetni, ha instabil, nem fogják használni.

Illetve nálunk vannak a falon polcok, azokon is imádnak közlekedni, ugrálni át egyikről a másikra. Jól lefoglaljàk magukat és sokat játszunk.

Esetleg idővel a pórázon setaltatast is ki lehet próbálni, ha biztonságos helyen van rá lehetőség.

2019. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is átmentem ezen.Nem költözés miatt, hanem egyik cicámat elütötte autó, másikat szomszéd kutyák megölték, mert átugrott.Ekkor azt mondtam, többi cica nem megy ki többet!Eleinte ajtót kaparták, de aztán megszokták.Viszont nagyon vágyakozva nézegettek ki mindig, sajnáltam őket.Ők imádnak fűbe feküdni, fára mászni, csatangolni.De veszélyes nekik.

Egy udvarrészt erős dróttal, alappal bekerítettünk,teteje is van, fa, bokor,fű benne, ide kijárnak, bejárnak lakásba.Azóta nincs gond, bent szinte soha nincsenek, max.télen.

2019. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is kintiek voltak! Mikor bekerultek, főleg az elején álltak és kiabáltak az ajtóban, de lassan ahogy telt az idő kimaradt az egész. Szerintem lehetséges atszoktatni bentire őket és biztonságosabb is. Az elején nehéz lesz mindenkinek, de ha majd megszokjak akkor minden rendben lesz!:)
2019. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,az én cicám is megszokta,hogy csak bent van,költözés miatt szoktattam be,meg jobb bent neki.Ivartalanított nőstény.Eleinte ki akart menni,de kb 3hét alatt megszokta és azóta is bent van és nem is próbálkozik kimenni.Ez már több mint két éve van így.
2019. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!