Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyton az ablakban/ajtóban...

Folyton az ablakban/ajtóban vernyákol a macskám. Benti 4 hónapos. El kéne ajándékoznom kinti macskának?

Figyelt kérdés
Mentett, úgy találtam. Hiperaktív. Sokat játszom vele, de ha épp nem, akkor kifele menne. Egyszer kiült a párkányra, de nem ugrott ki, csak nézelődött. Félek, hogy nem érzi jól magát idebent. De nem szeretném elajándékozni, már nagyon megszerettem és látszik, hogy ő is engem. Amikor épp nyugiban van, akkor folyton ölben van, órákig dorombol, bújik, hízeleg. Tanácstalan vagyok mivel tennék jót neki, oltásait beadattam, kikezeltem, egészséges, erős, 2,3kg.
2019. júl. 23. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Én a macska érdekeit néztem.Neki bezártság volt lakásban lenni mivel házi cica volt,így elvittem 1 kertes házba.Ott jól érezte magát.
2019. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Le fog szokni róla. Ha mindenáron ki akarod vinni, akkor hámmal ki tudod.


Nekem is 2 mentettem van, az egyik egyáltalán nem akar kimenni, a másik virnyákolt egy darabig, de leszokott róla. Elég forgalmas helyen lakom, meg vannak építkezések a környéken illetve kutyák akik nem macskabarátok, szóval felelőtlenség lett volna kiengedni.

De már ő sem vágyik ki szerencsére.

2019. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

4 hónapos, persze hogy aktív és kíváncsi, ez a korral jár.

Sztori az enyémről. Folyton nyávogott az ajtóban, vettem neki hámot, fokozatosan rászoktattam. Kivittem sétálni egyszer, élvezte is, de azóta nem akar kimenni. Olyan "kipróbáltam, nem volt rossz, de már nem érdekel" módra.

2019. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, egy kicsit megnyugodtam.

Akkor talán az enyém is leszokik róla. Félnék kiengedni, pláne elajándékozni, hogy semmit ne tudjak róla.

2019. júl. 23. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én macskám ugyanez, sőt még mindig ilyen, csak már nyugodtabb. Én elvittem hámmal sétálni, nálunk ez a megoldás. A macskát egyáltalán nem érdekli a külvilág, csak a lakás előtt lévő bokrok. Azokkal viszont imád játszani, zörgeti a leveleket, mindent megszagol, megjelöl, aztán húz az ajtó felé, hogy mehetünk haza.


De ha kívülről néznéd, és ezt nem tudnád, az enyém is úgy kiabált az ajtó előtt, mintha nyúznák és szenvedne, közben tényleg nem akar sehova menni, soha, csak bökdösni a bokrokat.


Próbáld ki a hámot, hátha fogékony rá.

2019. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicusaim is kintiek voltak. Az elején ők is kiabáltak az ajtóban, de miután kezdték megszokni a kiabálások is fokozatosan elmaradtak. Légy türelmes, mert idő kell neki és hidd el ő is elhagyja majd fokozatosan a ,,vernyákolást,,!:)
2019. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem ki fogom vinni.

2 kombi oltással ki lehet már, ugye?

2019. júl. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!