Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy papagájt (nimfa) hogyan...

Egy papagájt (nimfa) hogyan lehetne 'csendesíteni'?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van egy alaphangjuk és hogy normális ha csipognak, de ez már inkább sipítozás. Egy pár van de csak az egyik fél csinálja és leginkább reggel, utána viszonylag csendben van.

2019. júl. 28. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Takard le a ketrecet.
2019. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem szimpi neki. Ha van vizük, kajájuk, megfelelő méretű (tágas) kalitkájuk, játékok (ezek miatt reklamálhat) akkor viszont unatkozik. Este takard le a kalitkát, sötétben tovább alszanak/nyugisabban vannak.
2019. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire szelídek? Nekem a fiú akkor sípákolt mikor kiakart jönni hogy a vállamra üljön még a gépnél matattam vagy olvastam. Gyanítom hogy a fiú csinálja nálad is, ők jobban szeretnek hangokat is utánozni :) Nálam öcsém trombita vizsga darabjait tanulta meg még hallgatta a gyakorlást :D
2019. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma kipróbálom a letakarást.

Hát annyira szelídek hogy ha fürtöskölest tartok akkor a kezemből esznek, de félénkek.

2019. júl. 28. 21:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Nemüket megtudnátok mondani kép alapján?

[link]

2019. júl. 28. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek?

Ha elmúltak 1 évesek, akkor mindkettő tojó.

A baloldali gyöngyös, ha egy fióka ilyen mintával születik, és a mintázat marad, akkor tojó, ha a mintázatot elhagyja tollváltás után, akkor hím, ebből a mintából felnőtt hím nem létezik csak tojó. A jobboldalinak csíkos a farktolla alul, ha elmúlt 1 éves, akkor tojó, a hímeknek nem mintás a farktolluk felnőttként.

Alapból minden fióka a felnőttkori tollváltásig tojó jegyeket hordoz, mert azzal jobban tudnak rejtőzködni.

2019. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jobboldaliból, akinek nincs pofafoltja, lehet még hím, ha 1 évesnél fiatalabb, a mintás farktollak ki fognak hullani és csak egyszínűek fognak nőni ebben az esetben.
2019. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a fő kérdésre is válaszoljak. :-)

Nálam akkor hisztisek, ha éhesek, szomjasak, vagyis újra kell tölteni, vagy fáznak, vagy melegük van. Nyáron a hőhullámok idején például le lehet őket locsolni virágpermetezővel, vízipisztollyal, lehet tenni be nekik fürdővizet (nekem erre a célra egy nagy virágalátét szolgál, amiben tudnak pancsolni), ha hideg van, akkor be kell zárni az ablakokat (volt már, hogy erre ébredtem az éjszaka közepén, mikor elaludtam, még nem volt hideg, aztán jött egy vihar, a madarak ébresztettek, mondjuk én is megfáztam volna, szóval nem is baj)... stb.

Illetve nekem volt olyan nimfám, aki megtanulta, mit jelent az ébresztőóra hangja, és ha észrevette, hogy nem keltem fel az ébresztőre, akkor elkezdett hangosan visítozni, arra tuti felkeltem. :-)

2019. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Ment a zöld. :)
2019. júl. 29. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Tudom, hogy régi a kérdés, de végyél neki párt
2020. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!