Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két különböző fajtából kikelhe...

Két különböző fajtából kikelhetnek a tojások?

Figyelt kérdés

Van egy kormosfejű törpepapagáj tojóm és egy hím hullámosom. Ha tesznek tojást ki kelhetnek?


Előzmény:

Volt 2 mentett kormosfejűm egy nagyon aprócska ketrecben(egy tojó és egy hím).Vettem nekik nagy kalitkát és bele kettő hullámost(tojó,hím)

Nagyon jól megvoltak egymással 4-en.Viszont minden előzmény nélkül az egyik kormosfejűt holtan találatam a kalitka alján és felette állt a másik kormosfejű.

Utánna társat kerestem a kormosfejű mellé,de nem találtam.

A hím pusztult el.

Néhány hónap múlva holtan találtam a tojó hullámost ugyan úgy mint a kormost szintén felette állt a kormosfejű.

Arra tudtam gondolni ő ölte meg őket vagy nem is tudom.

Azóta egy párt alkot a tojó kormos és a hím hullámos.Már raktak egyszer tojásokat,de nem keltek ki még csak fejlődni sem fejlődtek.

De a két kormos is rakott tojást,de az sem kelt ki.A tojóval lehet a baj?

Rendesen ült a tojásokon.


Ha megint raknának tojást ki kelhetne?


2019. júl. 28. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Először is, ne szaporíts!

Másodszor, nem lennének életképesek az utódok, ha ki is kelnének pár óránál tovább nem élnének.

Harmadszor, ha állatot tartassz, legyél tisztában az adott faj viselkedésével. A hullámosok, főleg a kis hely okozta stressztől és a tojásrakási időszakban gyilkolnak. Kinyírta 2 papagájod és a 3.-at is simán kinyírhatja! Azonnal vedd őket külön, 2 nagy, tágas kalitkába. Amint tudsz, vegyél párt mindkettőnek. Facebook-on van jópár papagájos csoport.

2019. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem akarok szaporítani.

Ha akarnák akkor lenne bent nekik odú,de elvettem tőlük.Csak azért kérdeztem,hogy lenne-e rá esély.


Nem a hullámos gyilkolt hanem a kormos(feltehetőleg)

Így is a lehető legnagyobb kalitkát szereztem be nekik amit csak tudtam.Egyáltalán nem kicsi inkább hatalmas és bőven van helyük benne.

Nagyon szeretik egymást folyton együtt csinálnak mindent.Enni,inni is együtt szoktak és még együtt is alszanak,játszanak.

2019. júl. 28. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Léteznek hibridek papagájok között, persze az így született utódok ha életképesek is, nem tudnak tovább szaporodni. Hogy konkrétan ennek a kettőnek lehetnek-e utódai, azt nem tudom.
2019. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!