Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gondolkodok hullámos papagáj...

Gondolkodok hullámos papagáj tartásán. Mi az, amit nem mondtak el nektek, mielőtt madarat vittetek volna haza, de örültetek volna ha megtették volna?

Figyelt kérdés
Mivel még csak gondolkodok rajta, így nem igazán látom benne a lehetséges nehézségeket se. Persze nem fogok ilyenbe fejjel ugrani, hisz az felelősségtelen lenne, de már most szeretném elkergetni azt a képzetet, hogy az egész csak napsütés és szivárvány.

2019. júl. 29. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki azt mondta, oh, ezek nem hangosak, sokkal hangosabbak a nimfák (előtte azokat tartottam).

Na hát lehet, hogy nálam volt a probléma, és nem minden hullámos ilyen, de ezek csak rikácsolni tudtak, azon a nagyon zavaró, idegesítően éles cserregő hangon. Nagyon ritkán a hím elprüntyögött a tojónak, azzal semmi gondom nem volt, de nem ez volt az általános.

Rengeteget voltak kiengedve repkedni, aminek a vége az lett, hogy éjszakára sem voltak már hajlandók visszamenni a kalitkába, gyakorlatilag el kellett vennem tőlük a magot ameddig annyira megéheztek, hogy simán visszamentek ha beraktam a kaját, akkor sikerült rájuk csukni az ajtót. A vége az lett, hogy elajándékoztam őket, soha többet nem akarok egy légtérben élni ezekkel a madarakkal.

Nimfákkal kezdtem, azóta is ők a kedvenceim, ha újra lesz lehetőségem, csak ezt a fajtát fogom tartani.

2019. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem az elsőt, nekem kérésre bemennek. Teljesen szelidek, értik a nevüket és amiket kérek tőlük. Imádom őket.

Viszont rengeteg lemondással járnak. Rendszeresen foglalkozni kell velük, figyelni őket. Sajnos nagyon érzékenyek mindenre, és rengeteg betegségük van amit nem, vagy nehezen lehet gyógyítani.

2019. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nimfáim vannak. Alaposan tájékozódtam, mielőtt megvettem volna őket, de azért volt pár meglepetés.

1. Arról fogalmam sem volt, hogy időjárás változás esetén ekkora ordítozással és heves repkedéssel tudnak lenni, pláne a tojó.

2. Bár tudtam, hogy "rombolnak", nem tudtam, hogy ilyen szinten megrágnak mindent. Fal, füzet, távirányító gombjai, ékszereket, pénzt lopkodnak és még bőven sorolhatnám. 😁

3. Hogy szó szerint pár darab egzós állatorvos van Mo.-n és egyik sincs hozzám közel.

2019. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem még az internet elterjedése előtt lett először madaram, azóta sokkal többet tudok róluk, a szakirodalom, ami rendelkezésünkre állt, hiányos és több helyen téves, a kereskedéseknek minden eladó volt már akkor is. Ma már tenyésztői körökben mozgok, sőt, igazából én is tenyésztek hivatalosan, kicsiben, nem nagy kolóniával, de évekbe telt és sok megfigyelésbe elegendő tapasztalatot összeszedni, hogy itt tarthatok, meg persze kellett az érdeklődésem ebbe az irányba.

Mi mindent nem tudtunk? Ideális kalitkaméret, a madarak valódi természete, mit ehetnek (mageleségen kívül), nincs két ugyanolyan madár még egy fajon belül sem, mit tegyünk, ha nem akarunk fiókákat...

2019. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Amikor én a legnagyobbat koppantam: beteg a madár és fogalmam sincs, hogy hová vihetném. Tényleg, egy isten háta mögötti faluban élek és hiába vittem be a madárkát a legnagyobb városi klinikákra, mindegyik doki csak a fejét vakarta.
2019. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is a reggeli sipákolás volt ilyen. De azóta már van a szobámban 3 pár más-más fajú papagáj, szóval reggel velük kelek a szokásos 5 órakor :D
2019. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 amigdala42 válasza:
61%
Nekem is volt többféle papagáj , a betegség felismerése nagyon nehéz . mindig egy db volt , annak én voltam a "párja" . a betont kicsipkedte az tény , de mindig ugyanott , reptetés ugyanakkor , tudta ha kalitkába kell mennie . Ha letakarod éjszakára , akkor állitolag csendben van alatta , de simán megszokható ha nyekereg :)
2021. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!