Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek van hullámos papagája...

Kinek van hullámos papagája és hány darab van otthon?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 12:37
 1/5 A kérdező kommentje:

És milyen színűek

nekem 2 van, türkizkékek, hím és tojó, szelídek

2019. júl. 31. 12:53
 2/5 A kérdező kommentje:

Én szeretem őket, olcsó a tartásuk nagyon.

És semmi pénzért nm flancolnék egy nagytestű és/vagy drága madárfajjal.

Ti hogy vagytok ezzel?

2019. júl. 31. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nimfáim vannak, bocsi, hogy a fő kérdésedre nem tudok válaszolni.

Azt viszont megjegyezném, hogy a nagyobb testű papagáj tartás nem flancolás. A hullámos pont azért ilyen olcsó és könnyen beszerezhető, mert abba a kategóriába tartozik, elterjedt és egyszerű a tartása, igénytelennek minősíthető. Minél nagyobb testű papagáj fajról beszélünk, annál okosabb, gondolkodóbb, értelmesebb és érzelmesebb. A hullámosok viselkedése kimerül az egyfolytában csipogásban, saját maguk elszórakoztatásában, míg a kakaduk, amazonok, arák értelmi szintje meghaladja egy 4-5 éves gyerekét.

2019. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hullámosok igencsak jól és tisztán utánozzák az emberi beszédet, sőt nálam még a tojó is "beszél", ami igen ritka. És könnyebben szelídül, mint bármely más madár.
2019. aug. 14. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szelidítés nem fajfüggő! Nem mindegy, hogy honnan veszed, mennyi idős, kezes-e és a madár személyiségén is múlik. Vehetsz olyan hulit is, amivel nem fogsz boldogulni.

Nézz utána Youtube-on Alexnek, a jákónak. Rá fogsz jönni, miért írtam, hogy a nagyobb testűek intelligensebbek.

2019. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!