Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok tudnak kommunikáln...

A papagájok tudnak kommunikálni a gazdájukkal?

Figyelt kérdés
Én arra lennék kiváncsi, hogy, ha például felteszek neki egy kérdést, akkor õ arra tud majd értelmes választ adni. Persze tudom, hogy nem egybõl tanúl majd meg beszélni, hanem lassú évek alatt. Azért kívámcsi vagyok. Tudom, hogy fajtától is függ, akár a Jákó, Hullámos, vagy Nimpha?
2019. aug. 1. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A jákó tud, a hullámos és a nimfa nem igazán.


Az én nimfáim nem beszélnek, az egyik néhány szót el tud fütyülni (nem tud tisztán beszélni)


De ha kell nekik valami, azt nagyon tisztán megértetik veled :)


Például ha nem veszem észre, hogy üres az etető, akkor addig "táncolnak" a tárolódobozon, amíg nem adok nekik. Ha nem abban a szobában vagyok, akkor beterelgetnek.


A kádban is így csinálnak, ha fürödni akarnak :)

2019. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

A papagáj nem abban az értelemben beszél, mint mi. A hallott szöveget meg tudja ismételni. Valamennyire kontextusba helyezni. (Ismerek papagájt, aki mindenkinek, akit meglát, mondja, hogy "Szia").

A szavakat, mondatokat azonban nem ismeri, nem érti. Neki a kommunikáció alapvetően a testbeszéd. Ha megérted, akkor tudtok kommunikálni (nagyon alapvetően)

2019. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Amit kérdezel, ahhoz beszélni kéne tudni, vagyis szavakkal tudatosan gondolkodni. A papagáj utánzása hangadás, nem beszéd. Annyira nem fejlett állat. A sima kommunikáció, hogy megértesse, mit akar és ő egyszerűbb utasítást megértsen, az van sok állatnál.
2019. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Valamilyen szinten biztos, hogy némelyik nagypapagáj el tud gondolkodni a szavakon, és hogy mire mit válaszoljon. A nimfáról és a hullámosról ezt nem tudom elképzelni, de a jákó például ilyen.

Ha megnézel pár videót róla: https://www.youtube.com/watch?v=05wlQxEPBWU láthatod, hogy vannak kérdések amire egyértelműen és helyesen válaszol. Például mikor kérdezik tőle, hogy csinál a cica, nyávog egyet. Ha azt kérik köszönjön, mondja, hogy "sziasztok", ha megkérdezik milyen papagáj ő, elmondja. Nem mindig adják a szavakat a szájába, ebből gondolom, hogy gondolkodik a szavakon. (vagy egyszerűen csak összerakta hogy a kutya az vau, a köszönj meg sziasztok, de szívesebben gondolok az első verzióra :D )

2019. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan már, négyes, ebben az unalmas felvételben semmi adekvát válasz nincs, a madár véletlenszerűen hangokat ad. Ez nem más, mint egy unatkozó gazdinéni önszórakoztatása.
2019. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alex, a jákópapagáj egész jól kommunikált - képes volt felismerni a színeket és a formákat, kérdezett is (pont magával kapcsolatban a tükörrel szemben, nem tudom hogy másik madarat látott-e benne vagy felismerte magát) hogy milyen színű valami.


Ismerte a "most elmegyek" (ha elege lett) és a "sajnálom" szavakat, és helyes kontextusban használta őket.

2019. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Kössz a válaszokat!
2019. aug. 1. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezért mondtam, kedves 5ös hogy ha "PÁR videót megnézel róla akkor láthatod". Szövegértés megy?
2019. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mért nem azt a párat linkelted be, mert ebből semmi tudatosság nem látszik.
2019. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem a videó volt a lényeg a kommentemben, hanem konkrétan az a papagáj. Ha a kérdezőt érdekli a többi videó róla, majd megnézi őket, te pedig engedd el a témát. Köszi.
2019. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!