Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sikerülhet? Hullámos papagájja...

Sikerülhet? Hullámos papagájjal kapcsolatban kérdés (tojó)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. 5 éve van egy hullámos papagájom, és mindig is félős volt, nem mert a közelembe jönni sem a kalitkában, sem máshol(nagyon félős). Sajnos nem sikerült ujjra szoktatni ez idő alatt, azonban most meghalt a párja és újra szeretném próbálni. Jelenleg azzal próbálkozom, hogy 5 percig almával(azt nagyon szereti) bent a kalitkában, hadd szokja meg.


Ezt a kérdést egyébként már máshol feltettem előzőleg is, valaki azt írta legyek türelemmel(nála egy picit több idő lesz mert nem fiatal), valaki meg azt mondta hogy nem lehetséges ujjra szoktatni, ahhoz már túl idős.Viszont nem szeretném az állatot hülyének nézni, szóval nincs szerintem minden remény veszve az üggyel kapcsolatban.


Szerintetek lehetséges lesz ujjra szoktatni? Ha igen, tudnátok plusz tanáccsal ellátni engem? A válaszokat előre is köszönöm



2019. aug. 2. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szerintem se lehet már...
2019. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Fiatal madarat könnyű, de 5 évest is lehet, csak tovább tart. Engedd ki repkedni, zár be a kalitka ajtaját, hogy ne tudjon visszamenni enni. Egy idő után éhes lesz, és ha van a kezedben kaja (fürtös köles, alma stb), oda fog menni hozzád. Sok idő kell hozzá, de a bizalmát kell elérni. Ami még fontos és segít is ebben, hogy kell mellé egy társ. Korban hozzá illőt próbálj meg találni (ne kereskedésből!) Facebook-os csoportokban vagy tenyésztőtől. Mindenképp szelíd társat vegyél mellé, így ő is meg fog szelídülni.
2019. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet. Nekem 4 éves van,sikerült egy pár hónapja ujjra, vállra szontatni. igaz már visszavadult mert nem foglalkoztam vele,meg kapott egy szép új csajszit, szóval már nem a barátom :c ^^
2019. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!