Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a talált kis verébbel?

Mit tegyek a talált kis verébbel?

Figyelt kérdés
A macska behozott egy kis verebet a házba alig lehet pár hetes, külsőleg semmi sérülése nincs, most egy kis dobozban van, és csepegtetővel adtam neki kis vizet, mit csináljak vele? mit adjak neki enni?
2010. júl. 12. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Főtt kukoricadarát főtt kölest lisztkukacot.
2010. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj szegeny lehet jobban jart volna, ha megeszi a macska!

Regebben en is mindig probalkoztam megmenteni kisfecskeket,meg verebeket, de hiaba. Gondolj bele, ezeknek 2 percenkent viszi az anyja a kajat reggeltol estig, akkor most mast se kellene csinalnod egesz nap, csak ot eteni. Na mindegy, azert megprobalhatod, adhatsz neki legyet, kenyermorzsat, kukacot, szotyit meg ilyeneket. Sok sikert!

2010. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nemtudom, de nem lenne szivem nem megmenteni legalábbis megpróbálom.
2010. júl. 12. 21:24
 4/7 A kérdező kommentje:
am a zsemlemorzsa nem dagad bele?
2010. júl. 12. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:
*kenyérmorzsa
2010. júl. 12. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Először is az előző válaszolónak mondom, hogy nem csodálom, hogy nem sikerült fiókákat megmentenie, ha zsemlemorzsával és szotyival etete őket...:S Ugyan én nem vagyok szakértő, csak egy lelkes madárbarát, de azt tudom, hogy mind a fecskék, mind a verebek fiókakorukban kizárólag rovarokkal táplálkoznak (a fecskék felnőtt korukban is). Ez azonban nem azt jelenti hogy feltétlenül csak ezzel etethetjük, azonban zsemlemorzsával és szotyival biztosn nem. A Magyar Madártani Egyesület honlapján van egy remek cikk, amelyben részletesen leírják, hogy mi a teendő, ha kismadarat találunk: [link]

Ha pedig van lehetőséged, helyezz ki kertedbe mesterséges madárodút, ezzel is segítve tollas barátainkat. Erről is rengeteg info van az MME honlapján, de ha kérdésed van én is szívesen válaszolok! (Legalábbis megpróbálok.:)) Végül egy webshop linkje, ahonnan kész odúkat és egyéb madárvédelmi eszközöket is rendelhetsz: [link]

2010. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
és jólvan ? élmég?:)
2010. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!