Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt érdemes venni?

Milyen papagájt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy papagájt, csak félek, hogy nem tudom megadni neki a kellő figyelmet/ nem fogom jól tartani, mert már olvastam pozitív és negatív véleményeket is a papagájtartásról, és volt amelyiktől megingottam, de ettől függetlenül ki akarom próbálni magam egy kezdőknek ajánlott fajjal, hogy mit tudok kihozni belőle.

Én kis sándor papagájon gondolkoztam, mert sokan írták, hogy jó a természete, sok egyednek fejlett a beszédkészsége is, és megtanítható trükkökre is. De emellett azt nemtudom, hogy hogyan kell tartani, párban vagy egyedül is megvan (természetesen emberi/állati társaságban, nem csak bezárva egyedül egy szobában).

Szóval azoknak a segítségét kérem, akik értenek hozzá.



2019. aug. 22. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy gondolod, hogy ki tudod elégíteni az igényeit, akkor hajrá.


Párban tartsd őket.


Nekem nimfáim vannak, mindketten az első madaraim, egyszerű őket tartani és nagyon jófejek :)

2019. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőknek a hullámost és a nimfát szokták ajánlani, mert könnyű a tartásuk és kis testűek.

Papagáj tartás lényegei:

- Fontos, hogy minden lehetséges infónak tudatában legyél, mielőtt madarat veszel.

- Csak párban tartjuk őket, egyedüli tartás esetén depressziós lesz, öncsonkításra is képes, vagy agresszív más emberekkel, mert téged tekint párjának.

- Tenyésztőtől vagy hozzá értő embertől vegyél (Facebook csoportok), NE kereskedésből!

- Kalitkát se vegyél kereskesből!

- Kézzel neveltet semmiképp ne vegyél, betegesen ragaszkodnak az emberhez és ha nem vagy vele 0-24-ben, belehal.

- Csak olyan papagájt tarts, aminek az igényeit teljes mértékben ki tudod elégíteni. Pl. Minél nagyobb fajban gondolkodsz, annál nagyobb kalitka/röpde kell.

- Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük, nem kalitka madarak. Ha erre nincs lehetőség, röpdét kell kialakítani.

- Rombolnak, mindent (fal, vezeték...) megrágnak és persze hangjuk is van.

- A hangutánzó képesség ne legyen szempont, mert nem minden egyed képes rá, illetve idegesítő a monotonitás.

- "Állati társaság" esetén nem hagyjuk felügyelet nélkül őket.

- Lehetőleg hím-tojó párost tarts, hogy ne legyen veszekedés.

- A fiókák megelőzhetők, elsősorban azzal, ha nem teszel fel odut.

Ha még kérdésed van, szívesen segítek.

2019. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2019. aug. 23. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!