Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges hogy meghűlt a...

Lehetséges hogy meghűlt a kisgalamb?

Figyelt kérdés
A balkonunkba tojik egy galambpár második alkalommal. Az első alkalommal semmi baj sem volt,a kicsik szépen felnőttek és kirepültek. Viszont most augusztusban is tojtak ismét,a picik kikeltek teljesen pontosan 18 napra. Viszont rá két napra sajnos az egyik pici elpusztult,a tetemét eltávolítottuk amint észrevettük. A másik pici jelenleg 1,5 hetes viszont észrevettük hogy sokat tüsszög,néha remeg,nehezen veszi a levegőt és mintha fújtatna. Az anyja sajnos nem ül rá este már napok óta. Nem vagyok galambszakértő lehet természetes hogy ilyen idősen a fiókák egymást melegítik de ő sajna egyedül van. Egyik ismerősöm azt tanácsolta rakjunk neki melegítőlámpát de azt leghamarabb holnap tudom megtenni,jelenleg a helyét lefedtem,mivel úgysem ülnek rá,és kibéleltem zoknikkal és papírral. Mit gondoltok erről? Bármilyen tanácsot hálásan várunk.

2019. szept. 3. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:

Facebookon csoportokban kellene érdeklődni, állatvédős csoportokban. Nálunk van olyan, aki madarat ment, én ismerem a fajtákat, de a gyógyításukhoz nem értek. Lehűlt a levegő, persze, lehet megfázott. Az a baj,hogy nem veheted el az anyjától.

Nappal tudsz kérni telefonon tanácsot nemzeti parkoktól, illetve ahol tuti, a Hortobágyi Madárkórháztól, mivel a galamb nem védett, így a Madárkórházat javaslom. Illetve ugye facen a csoportokat.

Infralámpa jó lenne, kiscsirkének azzal szoktak fűteni. De az gondolom nem megoldható.

Ha most csináltál neki egy házat dobozból, az is valami. Nem tudom hogyha infrával melegíted egy kicsit, utána nem fagy-e össze (éjjel) az infra nélkül.

Nem pusztul-e el éjjel.

Ha beveszed a lakásba, megmelegszik, de a szülei nem fogják gondolom visszafogadni. Passsz. Ennyit tudok.

2019. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod menteni, akkor éjszakára tedd ablakon belülre, reggelre kihül különben.

Nem kell tartani tőle, hogy az illatos miatt nem fogja elfogadni, ez a galamboknál nem játszik.

2019. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
*illatod
2019. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%

#1: a madarak szaglása kifejezetten gyenge, mint az emberé nagyjából. Nem fogják tudni, hogy hozzányúlt valaki.

Aztán kiderül, megéli-e a reggelt.

2019. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ha bojgatva van a fészek, nem fognak visszamenni esetleg a szülők. Megpróbálhatod felnevelni, ami teljes embert kíván, begytejjel etetik, tehát kell főzni neki kukoricadarából és búzadarából kis pépet, amihet reszelt főtt tojást, meg egy nagyon kevés tehéntúrót lehet adagolni.

Naponta min.óránként kell etetni, reggeltől estig. Lehet, hogy állatorvoshoz is el kellene vinni, ha megbetegedett.

Vagy pedig sorsára hagyni..a természet rendjére. Ez a költés nem volt sikeres.

2019. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:
Jelenleg behoztam a lakásba mert rettenetesen hideg van. Végül is úgy döntöttünk hogy felneveljük mi, a nagyszüleim vállalták hogy délelőtt ügyelnek rá,én délután és hétvégén ráérek,holnap délelőtt veszünk neki csirke indítótápot és majd vízzel keverve azt fog kapni. Galambtáp meg alapból van már itthon mert a szüleit etetni szoktam. A szülők viselkedése azért furcsa mert az előző alomnál sokkal többet volt "bolygatva" a fészek és még is nevelték őket.
2019. szept. 3. 21:48
 7/75 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van tapasztalatom vadgalambokkal. A saját, most 11 éves galambomat így neveltemfel.


Kb. három napos korában nem ült vissza rá a szülő, ezért behoztam és kétliteres műanyag flakonba töltött 40 fokos víz volt a pótmama. azt a palackot letakartam egy ruhávsl, hogy ne érken a forró közvetlen a madár testéhez. Mellé teytem a kicsit és lazán letakartam az egészet egy másik ruhával, hogy kedbe sxerint tudjon közelebb-távolabb menni a hőforráshoz.


Enni műanyag fecskendőből gríxzel kevert vizet adagoltam eleinte a kicsi galamb balkezem két ujjával kinyitott csőrébe. Ilyen korban finoman megtapintva a kis bögyét, lehet érezni, hogy laposabb, esetleg már erősen dudorodik a kajától.


Az akkori kicsi galamb most lesz szeptember elején 11 éves. Imádjuk egymást, mint ha a gyerelem volna. :)

Végülis is a nevelt fiam! :)


Nagyon, kimondhatatlanul hálás azért, amit eddig kapott tőlem szeretetet.

2019. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
A mellé ütésekért bocsánat, de nagy az ujjam és nem akkora a képernyő, ezért néha a másik betűt viszi a szélefelé, ahol épp odaér.
2019. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
Mi lett a fiókával?
2019. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

Írod, lassan két hetes lesz, akkor, ha még nem esxik magától (ladsan már fog), akkor búzasxemekkel érdemes etetni kézből.


Bal kézzel megfogom a kicsi, a nahy és a mutatóujjammal megfogom a csőrét kétoldalról.

A másik kezem ujjával kinyitom a csőrét és bele tesxek egy búzamagot.

Miután lement, lehet adni a többit is. Később már öntöttem bele a csőrébe pár szemet, ahogy nagyobbacska lett.

Aztán megtanult magától enni.


Viszont ami még jól jöhey, a vitamin pótlás. Lehet neki az ember által szedett multivitaminból néha egy búzaszem méretű töredéket adni. Ami nagyon megdobja az ellenállóképsségét, ha kap néha egy cseppet az általunk fogyasztjató Bérescseppből.

Az minket is formába hoz, de hihetetlen micsoda kedvező hatással van a galambra.

Tudom, már volt amikor használtam ha kicsit problémás volt.


Sok sikert, neked is és a galambnak is.


..kiváncsi lennék, fiú vagy lány vagy aki ilyen jó lelkű?

Mert én férfi fejjel neveltem csecsemőhöz illő gondossággal..

2019. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!