Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Leheteseges az, hogy hullamos...

Leheteseges az, hogy hullamos papagajokat es galambokat egy helyen tartsak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 1. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt együtt tartva hullámos egy kacagógerlével, de hosszú távon nem volt jó ötlet.

A hullámos pár hím tagja, elkezdte cseszegetni a gerlét. Felült a hátára és párosodni próbált vele, hiába volt ott a párja (és hiába volt a gerle is hím). Addig fajult a helyzet, hogy sebesre dörgölte a csőrével a gerle szeme feletti részt, majd még el is kezdte összekenni a a kajával amivel etetgetni próbálta. Totális kudarc.

Karanténba került a gerle, a hullámosoknak meg új gazdát kerestem.

Azóta kiderítettem, hogy a hullámosok hím példányai azért csinálják ezt, mert nem monogámok egy csapatban sem. így ha nem a fajtársaikkal vannak együtt tartva, akkor is próbálkoznak, és nem törődnek a következményekkel.

Ennek fényében én nem próbálkoznék az általad említett felállással.

2019. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Állategészségügyi szempontból sem. Sok azonos betegségre fogékonyak és amit az egyiken észre sem veszel az a másikat kiüti ill. forditva. Egymásnak fogják generálni a betegségeket.
2019. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!