Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kettő papagáj szelídítés...

Kettő papagáj szelídítés egyszerre? Hogyan?

Figyelt kérdés

Vettem egy nimfa papagájt, gondoltam majd 1-2 hónap múlva kap társat, de a férjem sajnálta ennyi ideig is, így vettünk mellé egy társat.

4-5 hónaposak elvileg mindketten.

Arról olvastam, hogy egy madarat hogyan lehet megszelídíteni, de nem volt még madaram és kicsit nehéz elképzelni, hogy egyszerre kettőt hogyan lehet... Mindig egyszerre egyikre koncentráljak, vagy mindkettőre? Segítsetek légyszi!


2019. okt. 7. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Ezért szelidítésig 1-et tartani, plusz ugye a 2 hét karantén az új madárnak.

Nem tudom, hogy az elsővel mennyit haladtatok, de a szelídebb ösztözni a másikat. Külön-külön és egyben is kell velük foglalkozni.

2019. okt. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kajával jól lehet szelídíteni, de a ti türelmeteken és a madarakon is múlik, mennyire könnyen megy, mennyi idő.

Általában van egy bátrabb, amelyik hamarabb közeledik mondjuk egy fürtös kölesre, amit kézből kínáltok nekik, ha megvan, koncentráljatok rá, a másik követni fogja.

2019. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

"Ezért szelidítésig 1-et tartani, plusz ugye a 2 hét karantén az új madárnak." - Marhaság...


A jelenlegi 5 nimfámból az első kettő együtt jött, párként, nem voltak szelídek. A hím volt a kíváncsibb, a tojó vadabb, de mikor látta, hogy a hím bátran eszik a tenyeremből magot, ő is jött utána, most rajtuk kívül van egy fióka, és egy másik pár, az első párt követte a többi.

2019. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Kezdjem el magyarázni, hogy miért ajánlott először 1-et? Ott a 2 hét karantén, amit be kell tartani! A nem meghatározásban is hasznos, mivel a hímek van, hogy csak 1 éves korban kezdenek fütyülni, az azonos neműek együtt tartása meg veszekedést eredményezhez. Ezen kívül a madárnak is jobb, ha nincs kapásból rázúdítva minden (új környezet, új hangok, új kalitka, új emberek, és az új fajtárs, ami stresszeli pluszban.) A fokozatosság a lényeg, elég neki az új helyet megszokni, aztán jöhet a fajtárs. Ha összeszokott párt vesz az ember, az nyilván más kérdés.
2019. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázhatod, de több, mint 20 éve madarazok, tenyésztem is őket, és megfigyelem a viselkedésüket, tapasztalatból tudom, hogy hülyeség az a felfogás, hogy először egyet szelídítsünk, mert nem ezen múlik, madarat - ha nem indokolt, egészségügyi okból, vagy túlságos agresszió miatt - nem tartunk, sőt, nem is veszünk egyedül.
2019. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
A hímek már akár fél éves kor előtt is elkezdhetnek fütyülni, de másképp is meg lehet határozni a nemeket.
2019. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Nálam már 3 hónaposan fütyültek, de van, hogy 1 éves korig meg se mukkannak. A nem meghatározásnál meg az első vedlés a döntő, addig csak a viselkedésből lehet tippelni, tollazatból kevésbé. Ezt illene tudni, mint tenyésztő. Vagy inkább szaporító?! 🤔
2019. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos is tud segíteni a nemek meghatározásában, ha más módon nem lehet. Vannak nemekhez kötődő mutációk. Ne szaporítózz, ha nem ismered alaposan a lehetőségeket. :-)
2019. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Állatorvos DNS teszt alapján tud csak a nem meghatározásban segíteni, de nimfáknál ez felesleges és drága. Nagytestű papagájoknál szokták, amiknél nincs külső jellegű, látható különbség a nemek között.

Na igen, ott van pl a gyöngyös, ami a tojókra jellemző. De hímeknél is jelen van a gyöngyösség az első vedlésig, pont erről beszélek. 2 véglet van: Tenyésztő és szaporító. Nem akarok vitatkozni, de csúnyán beégtél. :D Na de ne más kérdése alatt elemezzük ki a hozzáértésedet. :D

2019. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudnék még példákat hozni, de fölösleges, mert te ki akarsz kiáltani hozzá nem értőnek úgy, hogy nem is ismersz, miközben te kezdtél hülyeséggel a kérdés alatt ráadásul a kérdéshez kapcsolódva, teljesen téves információkkal ellátva a kérdezőt. A kérdezőnek segítettem, egy idegen ostobához meg nem fogok lealacsonyodni egy anonim oldalon. :-)
2019. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!