Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj elrejtőzik, de miért...

Rollixapo kérdése:

Papagáj elrejtőzik, de miért csinálhatja?

Figyelt kérdés

Kaptam nemrégiben egy kecskepapagájt, azóta hébe hóba össze is barátkoztunk, viszont a legtöbb időmet egy székben töltöm, amelly levan takarva egy pléddel.


Namost, akármikor kiengedem repkedni, rászáll a székemre és bebújik a székem és a pléd közé.


Engem nem zavar, sőt igazából örülök neki, de nem tudja esetleg valaki hogy miért csinálhatja ezt? Esetleg félne valamitől?



2019. okt. 25. 13:36
 1/9 MGéza ***** válasza:
100%
Ösztönszerű viselkedés. Nem hinném hogy fél, csak mivel nagyon nincs tisztában azzal hogy ez neki nem a természetes élőhelye, pihenni biztonságos helyre vonul. Mint a nem ragadozó álltok általában, egyfajta természetes óvóhelyet, odút keres.
2019. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Repked is vagy csak elbújik? Hogy állsz a szelidítéssel? Milyen a viselkedése, veled milyen a kapcsolata? Okozhatja fészekrakási ösztön, depresszió, betegség, illetve mivel préda állat, félelem, biztonság érzet keresése.
2019. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem depressziós.
2019. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Magától szokott rámszálni, főleg a hátamra/fejemre, "parancsszóra" még nem igazán hallgat


Repkedni szokott, nemis keveset, családra mindig a frászt ráis hozza :D

2019. okt. 26. 11:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah meg mikor kézből etetem, kieszi a kezemből a magot, egyáltalán nem fél, de rendesen a kezemre csak nagyon ritkán lép fel mikor valami nasival (legfőképp almával) kivánom
2019. okt. 26. 11:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg még annyit hozzá füznék hogy 2 hete van meg, és még életemben nem volt komolyabban papagáj tartva a házban, szóval tippeket nagyon szivesen elfogadok :)
2019. okt. 26. 11:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah meg a csőre benem áll, ha ez még számit valamit
2019. okt. 26. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Lesz majd társa? Mindenképp fontos lenne, a papagájok csak más papagájokkal érzik jól magukat, az ember kevés.
2019. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Minseo1998 ***** válasza:
Mindenképp vegyél mellé egy másik papagájt, mert lehet, hogy depressziós és azért csinálja. Ha meg még nem az akkor előbb utóbb az lesz, és akár bele is halhat, elkezdi majd tépkedni a tollát, stb. Egyébként szerintem is az ösztön miatt csinálja, el akar rejtőzni miközben pihen.
2019. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!