Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma találtam egy Mátyás madarat...

Ma találtam egy Mátyás madarat (szajkót). Lesérült és mit kéne tennem vele?

Figyelt kérdés
A szárnya és az oldala sérült meg nem tudom pontosan mi lehet vele. Adtam neki vizet és egy kevés töpörtyűt de nem nagyon eszik. Repülni nem tud szegény csak ugrálni. Nem tudom hogy elengedjem e mert akkor valószínűleg meghalna..valakinek valami ötlete?
2019. nov. 1. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A madármentőknek kellene átadni, vagy legalább egy vadasparkba elvinni. Állatorvostól kérj segítséget, vagy az MME-től (Magyar Madártani Egyesület)!
2019. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A töpörtyűt azonnal vedd ki tőle, nem is értem, hogy jutott eszedbe...

Valamelyik madámentő egyesületet hívd fel, kérj tőlük tanácsot.

2019. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adj neki friss nyers csirkehúst, diót, főtt tojást, almát.

Azonkívül azonnal telefonálj a hozzád legközelebb eső madármentő állomásra, önkéntesnek:

[link]

minél később kezelik a szárnyát, annál nagyobb az esélye hogy tartós sérült marad. Ha így lenne, kérlek szólj, mert ismerek olyanokat, akik befogadnák.

2019. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja és tedd be egy szellőzőnyílással ellátott nagyobb dobozba, hogy minél kevesebb stressz, inger érje, néha engedd ki.

óvatosan nyúlj hozzá, hogy ne súlyosbítsd a sérülést

helyileg hol van?

semmi ami zsíros, sós, nem jó nekik. a sebeit kezeld le betadinnal.

2019. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Tedd be egy macskaboxba vagy jól szellőző dobozba, ahonnan nem tud kijönni! Az a lényeg, hogy pihenjen, ne mozogjon.


2. Hívd fel a Hortobágyi Madárkórházat, ők átirányítanak a hozzád legközelebb található önkéntesükhöz, aki átveszi a madarat és eljuttatja a kórházba.

2019. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köözí szépen a segítségeket elég hamar hejrejött már el is engedtem :)
2019. nov. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!