Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy madaretetonk évről...

Van egy madaretetonk évről évre több fajta madar jön, lett egy szajkónk is tavaly, ő a kedvencem, de miért csak egy van?

Figyelt kérdés
Minden madárból több jön, minimum kettő, gondolom párok. A szajkó nyáron el is tűnt, azt hittem meghalt szegény vagy ilyesmi (nyáron is teszünk ki kaját igaz akkor alig jönnek, találnak mást is) de visszatért ahogy megjött az első hideg. De csak egyedül van. Tavaly is egyedül volt. Nagyon félt először mindig csak a hátsó kertben ugrabugrált nagyon lassan merészkedett az etetőbe, de idén már bátor. Az se zavarja ha lat engem az ablakban. De vajon miért van egyedül? Mit tegyek be neki amit nagyon szeret? Amúgy van még gerlénk, cinkénk, verebünk és volt egy madár amit nem sikerült azonosítani. A fejéhez képest aránytalanul vastag csőre volt, tetszett ő is, de ő nem jott idén meg.

2019. nov. 3. 00:07
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%

" A fejéhez képest aránytalanul vastag csőre volt"

Esetleg meggyvágó?

[link]

2019. nov. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meggyvágó lehetett, még nincsenek itt. Amúgy honnét tudod, hogy ugyanaz a szajkó volt? Nem biztos. Az etetőbe meg tegyél vegyes magkeveréket, azzal nem lőhetsz mellé, de jó a sima fekete takarmánynapraforgó is, mindegyik megeszi.
2019. nov. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(nyáron is teszünk ki kaját igaz akkor alig jönnek, találnak mást is)

bocsánat, hogy beleszólok, de Magyarországon a nyári madáretetés szükségtelen, sőt káros is lehet! bővebben itt írnak erről, ha kicsit lejjebb görgetsz: [link]

egyébként a szajkó nálunk a cinkegolyót szereti, mindig megpróbálja a hálójánál fogva felhúzni maga mellé egy vastagabb ágra, és aztán próbál falatozni belőle. csak hát a csőre vastag, a cinkegolyó hálóján pedig picik a lyukak, ezért sokszor megszenved vele és széttépi az egészet. :D ezért van, hogy egy golyót kiveszek a hálóból, kisebb darabokra tördelem és ott hagyom neki a földön, az itató közelében. ilyenkor ha megérkezik, rögtön a csőrébe kap egy darabot és elviszi.

2019. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom. Igen első ilyen volt 😊


Nem tudom, honnan tudom, hogy ugyanaz, csak úgy ugyanúgy ugrabugrál ugyanazokon az útvonalakon meg ilyesmi. Most is megkeverek meg fekete napraforgó volt bent és ha jönnek a hidegek rakunk ki golyót a cinkeknek mi is. De akkor teszek a szajkonak is a madarhazba. Tavaly egy szakadó esőben végig bent gubbasztott az etetőben. Nagyon cuki volt.


Nyáron azért tettünk nekik, mert mindig jöttek keresni, bár jóval ritkábban, aztán mikor üres volt a verebek össze is bunyóztak. De elolvasom az írást mindenképp.


Ja és lett egy fakopáncsunk is. Tudom, hogy ők a fából eszik ki az élősködőket de ha esetleg neki is lehet hagyni valamit, akkor raknek. Egyelőre úgy tűnik talalt valamit a cseresznyefánkban.

2019. nov. 3. 19:57
 5/6 A nagy Levin ***** válasza:
A harkályfélék, csuszkák is megeszik az olajos magvakat, almát, cinkegolyót. Ha nagyon akarsz neki kedvezni, egy nem élő fába furkálj lyukakat és azokba tegyél olajos magvakat, cinkegolyó darabokat.
2019. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen nagyon. Regen erdo mellett volt a hazunk. Volt egy gyonyoru harkalyunk eveken keresztul. Sose repult el ha kint is ultunk az erkelyen vele egy szinten akkor sem. Aztan anyukam macskaja egyszer letette a kuszobre ajandekkent. Mit mondjak?! Nem ertekeltuk. Nagyon megviselt. Ezert megörültem ennek a madarnak.
2019. nov. 3. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!