Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érjem el, hogy megszere...

Hogyan érjem el, hogy megszeressen?

Figyelt kérdés

Van egy nimfapapagájom és nagyon óvatosan próbáltam ismertetni magam vele. Beszéltem hozzá és mikor odatettem a kezem, hogy megszokjon, megcsípett.

Van erre valami módszer, hogy megszokjon?


2019. nov. 6. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van nálad? Fél, azért csípett meg. A bizalmát kell elérni, sok türelemmel. Kajával próbálkozz szelidíteni, amit szeret (fürtös köles, alma, szotyi..). Kalitkába ne nyúlj, csak kint szelidíts, mert még a kalitka az egyetlen biztonságot nyújtó hely neki, ott hagyd nyugton.
2019. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-2 hete.
2019. nov. 6. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát az nem megy ám olyan gyorsan. :D Több hónapba is teletelhet, mivel leginkább az adott madáron múlik, hogy mennyire nyit feléd. Ha tenyésztőtől van és fiatal, akkor valószínűleg hamarosan szelíd lesz, ha kereskedésből való (nem szabad onnan venni), akkor nem lehet megmondani mennyi idő. Párt mindenképp vegyél mellé. Ha esetleg nem sikerülne a szelidítés, tenyésztőtől vegyél mellé egy kezest (NE kézzel neveltet!), ő hatással lesz majd rá.
2019. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szüleim nem engedik, hogy még egy papagáj legyen. Kereskedésből kaptam, de nagyon okos madár.

Akitől vettük azt mondta, hogy a madárhang megnyugtatja őket. Ez igaz?

2019. nov. 6. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egyedül semmiképpen sem szabad tartani. Csoportosan élnek, hallottam olyan sztorikat, hogy az egyedül tartott madarak depressziósak lettek, kitépkedték a tollukat, nem ettek.

A kérdésedben pedig teljesen egyetértek az első válaszolóval.

2019. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz.

A papagájokat párban tartjuk! Pár nélkül depressziós lesz, tolltépős, öncsonkításra képes és belehal a magányba. Legyen több eszed, mint a szüleidnek, közöld velük, hogy kizárólag párban tarthatók vagy keress neki másik gazdát, mert így halálra van ítélve.

2019. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 6. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Kajával és türelemmel. A szüleidet nem tudom, meg lehet-e győzni, hogy legyen párja, jobb lenne. Sajnos még mindig sokan gondolkodnak egy madárban, pedig párban nem csak jobb nekik, de könnyebb szelídíteni is (mindig valamelyik egy kicsit bátrabb, és a másik megy utána), illetve szórakoztatóbbak. Vannak indokolt esetek, amikor inkább külön kell lennie az adott egyednek (karantén mondjuk), de az nem gyakori. Mennyi idős vagy?
2019. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!